patička

Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:Výsledek hledání:


(121) Článek: Blamáž století

Nárůst dětské obezity se obvykle spojuje s poklesem fyzické aktivity, ale naše výsledky potvrzují, že má i důležitý nutriční rozměr. „Špekové“ žebříčky vyspělých západních zemí totiž vedou USA a státy Středozemní, zatímco srovnatelně bohaté – nebo ještě bohatší – země západní a severní Evropy, které se ve světovém srovnání vyznačují nejvyšší konzumací tuků a živočišných potravin, toto pořadí uzavírají a zdaleka takový problém nemají.


(123) Článek: Bo He

více infoŽila byla ves. Za tou vsí byl les. V tom lese byl splav, nad nímž jednoho dne příběh stříbrného větru počal vát. Žil byl ve vsi mládenec v plném rozkvětu zdravého a bezstarostného života. Poznenáhlu jej však počalo pálit v krku, po těle mu vyskákala svědivá vyrážka a horečka ho stále více spalovala.


(124) Článek: Bolesti hlavy (Cefalea) a migrény

Odpověď možná naleznete v následujících řádcích. Bolesti hlavy (cefalea nebo migréna) jsou jedním z nejčastějších stesků dnešního člověka žijícího v „moderní době“ západní civilizace. Jedná se většinou o subjektivní pocity pacienta, a proto jejich intenzitu nelze přesně změřit nebo objektivizovat přístroji.


(125) Článek: Bolesti kloubů a zad

aneb (ne)vlez mi bolest na záda   Bolesti kloubů a zad z pohledu tradiční čínské medicíny (TCM) jsou sice trochu jinak nahlíženy, ale bolí stejně…Až by se chtělo s klasikem pateticky zvolat, že bolest nezná hranic.


(126) Článek: Bolesti při pohlavním styku (Dyspareunie)

  Příznaky Jazyk Byliny 1. Blokáda krve jater GAN YU XUE bolesti při pohlavním styku, bolesti v podžebří, bolesti břicha, bolestivá menstruace, tmavá pleť fialový ...


(127) Článek: Bolestivá menstruace

TCM diagnóza   Hlavní příznaky   Byliny Stagnace energie čchi a blokáda krve QI ZHI/YU XUE bolesti před začátkem nebo během menstruačního krvácení   Nedostatek ...


(128) Článek: Celiakie či alergie na lepek

Nejprve pohled západní medicíny Alergie na lepek neboli celiakie je očima moderního lékařství celoživotní autoimunitní onemocnění. Lepek (gluten), je směsí bílkovin gliadinu a gluteinu, které se nacházejí v pšenici, ječmenu a žitu, ale někteří alergici mohou reagovat i na oves, jenž obsahuje gluteinu podobnou bílkovinu, avenin.


(129) Článek: Celulitida z pohledu čínské medicíny

Celulitida se jako „nová nemoc“ objevuje v dnešní době stále častěji a to obzvláště i v mladém věku a stává se tak pomalu civilizační nemocí.  Z pohledu západní medicíny  to není nemoc jako taková, spíše se jedná o estetický handicap, ale z hlediska čínské medicíny je to již známka určité nerovnováhy v organismu.


(130) Článek: Chai Hu

více infoByl kdys kdes mocný vládce, sloucí jménem Who, který se jednoho dne rozhodl, že zaměstná jistého mladého chlapíka coby svého domácího služebníka. Mladík chytil svou šanci za pačesy a zhošťoval se svých úkolů k pánově naprosté spokojenosti.


| 1 << 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 >> 43 |

detail