patička

Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:Výsledek hledání:


(121) Článek: Bolesti při pohlavním styku (Dyspareunie)

  Příznaky Jazyk Bylinné směsi 1. Blokáda krve jater GAN YU XUE bolesti při pohlavním styku, bolesti v podžebří, bolesti břicha, bolestivá menstruace, tmavá ...


(122) Článek: Bolestivá menstruace

TCM diagnóza   Hlavní příznaky   Bylinné produkty Stagnace energie čchi a blokáda krve QI ZHI/YU XUE bolesti před začátkem nebo během menstruačního krvácení Uvolnění ...


(123) Článek: Celiakie či alergie na lepek

Nejprve pohled západní medicíny Alergie na lepek neboli celiakie je očima moderního lékařství celoživotní autoimunitní onemocnění. Lepek (gluten), je směsí bílkovin gliadinu a gluteinu, které se nacházejí v pšenici, ječmenu a žitu, ale někteří alergici mohou reagovat i na oves, jenž obsahuje gluteinu podobnou bílkovinu, avenin.


(124) Článek: Celulitida z pohledu čínské medicíny

Celulitida se jako „nová nemoc“ objevuje v dnešní době stále častěji a to obzvláště i v mladém věku a stává se tak pomalu civilizační nemocí.  Z pohledu západní medicíny  to není nemoc jako taková, spíše se jedná o estetický handicap, ale z hlediska čínské medicíny je to již známka určité nerovnováhy v organismu.


(125) Článek: Charakteristika bylin dle TCM

Po kliknutí na jednotlivou bylinu se zobrazí popis byliny dle TCM.


(126) Článek: Chlad - HAN

Chlad HAN si lze představit jako studený motor. Chlad HAN z nadbytku odpovídá studenému motoru se zamrzlými trubkami z důvodu okolního silného mrazu. Takový motor dojede pouze na krátkou vzdálenost a pak se zadře nebo dokonce nelze ani nastartovat, neboť se nenažhaví na patřičnou provozní teplotu.


(127) Článek: Chlad - HAN

Chlad HAN je v čínské medicíně kategorie, která představuje nejen zevní chlad, ale i vnitřní chlad. ZEVNÍ CHLAD – FENG HAN Bílý povlak ukazuje na chlad HAN. odpovídá napadení zevním škodlivým chladným větrem FENG HAN.


(128) Článek: Chlad proniká do hloubky a mění se na horko - HAN / RE XIE QI SHAO YANG

Klíčové příznaky: bolesti v oblasti prsou, bocích, kyčlích, hořko v ústech, rozpínání v bocích Ostatní: obtížné bolestivé otáčení v trupu, zvracení s příměsí žluče, nechutenství, pocit škubání u srdce, sucho v krku, rozostřené vidění, event.


(129) Článek: Chlad ranní mlhy (kód 002) - Jing Jie

více infoByl kdys známý čínský lékař, jemuž život dopřál snad všechny starosti i radosti, krom jediné - a sice syna, který by mu v práci nejen pomáhal, ale kterému by i mohl předat všechno své umění a dědictví.


(130) Článek: Cholesterol a obezita

Cholesterol - evergreen naší doby Zvýšený cholesterol se stává v dnešní době téměř pravidelným laboratorním nálezem, a to nejen u dospělých, ale dokonce už i u malých dětí. Strava a stres v tom nepochybně hrají svoji roli, ale pokud to třeba také nebude tím, že před 30 lety byla cholesterolová "norma" o 50 % vyšší.


| 1 << 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 >> 43 |

detail