patička

Chlad

Chlad HAN je jako studený motor.

Chlad HAN | Ilustrace David Vávra

Chlad z Nadbytku je jako studený motor se zamrzlými trubkami z důvodu okolního silného mrazu. Takový motor dojede pouze na krátkou vzdálenost, pak se zadře nebo jej dokonce nelze ani nastartovat, neboť se nenažhaví na patřičnou provozní teplotu.

Kupř. Napadení zevním Chladem (chřipka, viróza) se může projevit jako třesavka, zimnice, bolesti svalů, chybějící pocení či studené končetiny, které se zlepší oblečením a zahřátím – podobně jako je třeba zatopit pod kotlem a rozproudit zamrzlou vodu v trubkách ústředního topení.

Vhodné jsou byliny ze skupiny E a A (Uvolňující Povrch a zahřívající) – kupř. Kouzlo první pomoci – 001.

Chlad z Nedostatku je jako slabý motor s nekvalitním palivem. Slabý motor je dán již konstrukcí ve výrobním závodě (vrozená konstituce). Místo odpovídajícího benzínu Natural 95 se motoru dostává méně výkonného benzínu Natural 91 (špatný výběr potravin). Podle toho pak vypadá i výsledek – auto sotva jede.

Kupř. Chlad v Ledvinách se může projevit jako zimomřivost, studené končetiny, které se nezlepší ani oblečením či po zahřátí, tupé bolesti a chlad v bedrech, slabost v kolenou únava, vyčerpanost, svítivě bledý obličej, mírná deprese – je zapotřebí čepovat odpovídající palivo a častěji seřizovat motor (změnou stravy a celkové životosprávy).

Vhodné jsou byliny ze skupiny W a A (vyživující a zahřívající) – kupř. Slast uprostřed noci – 172.

Příklady syndromů chladu naleznete ZDE.

text: MUDr. Petr Hoffmann
ilustrace: akad. arch. David Vávra

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.