patička

Chlad - HAN

Chlad HAN si lze představit jako studený motor.

Chlad HAN | Ilustrace David Vávra
Chlad HAN z nadbytku
odpovídá studenému motoru se zamrzlými trubkami z důvodu okolního silného mrazu. Takový motor dojede pouze na krátkou vzdálenost a pak se zadře nebo dokonce nelze ani nastartovat, neboť se nenažhaví na patřičnou provozní teplotu.

Kupř. napadení zevním chladem (chřipka, viróza) se projevuje třesavkou, zimnicí, bolestmi svalů, chybějícím pocením, studenými končetinami, které se zlepší oblečením a zahřátím – podobně jako je třeba zatopit pod kotlem a rozproudit zamrzlou cirkulaci v trubkách.

Chlad HAN z nedostatku
odpovídá slabému motoru s nekvalitním benzínem. Slabý motor je dán již konstrukcí ve výrobním závodě (vrozená konstituce). Místo odpovídajícího benzínu Natural 95 dostává se motoru méně výkonný benzín Natural 91 (špatný výběr potravin). Výsledek pak i podle toho vypadá – auto sotva jede.

Kupř. chlad v dráze sleziny se projevuje nechutenstvím, únavou, vyčerpaností, bledostí, slabostí končetin, mírnou depresí, lehkým pocitem tíže po jídle, měkčí stolicí, zimomřivostí, studenými končetinami, které se nezlepší oblečením a zahřátím – je zapotřebí čepovat správný odpovídající benzín a častěji seřizovat motor (změnou stravy a celkové životosprávy).

Příklady syndromů chladu naleznete ZDE.

text: MUDr. Petr Hoffmann
ilustrace: akad. arch. David Vávra

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.