patička

Vlhko

Vlhko je jako nekvalitní benzín.

Vlhko z Nedostatku odpovídá stavu, kdy motor dostává místo kvalitního paliva znečistěné palivo (nesprávné a nekvalitní stravování), jehož zplodiny postupně zanášejí motor, a tím jeho výkon zákonitě klesá.

Kupř. Vlhko ve Slezině se může projevit jako únava, slabost, pocit tíže v těle, měkčí stolice, snadné pocení, zadýchávání se, letargie, ospalost – prostě celkovou fyzickou a psychickou nevýkonností.

Vhodné jsou byliny ze skupiny W a M (vyživující a vylučující Vlhko) – kupř. Bílá perla Východu – 910.

Vlhko a Horko z Nadbytku je jako přehřátý motor, který dostává nekvalitní palivo. Přehřátý motor je buď důsledkem agresivní jízdy (nesprávná životospráva – strava a způsob života), nebo důsledkem jízdy na plný plyn (nadměrný stres). Znečištěné palivo představuje špatné stravování se vším všudy (nadměrné, nepravidelné, jednostranné apod.). To vše vede k obrazu „horkých trubek, ve kterých teče kalná voda“. Horko odpařuje vodovou část, a tak postupně ještě více zahušťuje kal, který se usazuje na stěnách trubek, ucpává je, koroduje…

Kupř. Horko a Vlhko Jater a Žlučníku se může projevit jako vysoký krevní tlak (kal se usazuje na stěnách trubek a zmenšuje jejich průměr), zvýšené tuky a cholesterol v krvi (zahuštěný kal), dna a revmatoidní artritida (ucpávání trubek), žlučníkové či ledvinové kameny (Horko zahustí Vlhko, vytvoří se bláto, jež se nalepí na sebe, a vznikne písek či kameny), zánět žlučníku a žlučových cest, bolesti v podžebří, hořká chuť v ústech (Horko), lepkavá chuť v ústech (Vlhko), pocit horka a tíže v těle, zarudlá a mastná pleť, zácpa (Horko) či naopak řídká stolice (Vlhko).

Vhodné jsou byliny ze skupiny B a M a event. N (ochlazující Horko, vysušující Vlhko a rozpouštějící Hlen) – kupř. Kameny z údolí Šaolin – 020.


Příklady syndromů vlhka naleznete ZDE.

text: MUDr. Petr Hoffmann

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.