patička

Diagnostický test TCM®

Diagnostická test TCM ®

Diagnostický test TCM® slouží obzvláště terapeutům TCM jako pomůcka pro stanovení diagnózy dle tradiční čínské medicíny a rovněž napomáhá při výběru adekvátní bylinné směsi, včetně výběru doporučené a nedoporučené stravy dle TCM.

Nově si můžete v Diagnostickém testu ukládat jednotlivá vyšetření pacientů, fotografie jazyků a další informace. V sekci Administrace pacientů se Vám postupně budou ukládat všechny vyhodnocené testy, a proto je tento test ideálním a komplexním pomocníkem pro TCM terapeuty.

 

Jak vyplňovat test?

Vyplňování testu je velice jednoduché. Při vyplňování testu nemíchejte akutní a chronické potíže dohromady, kupř. 2 dny trvající zvýšená teplota, žlutý výtok z nosu a ostré bolesti hlavy v zátylku nelze směšovat dohromady do jednoho testu kupř. s chronickými tupými bolestmi hlavy, celoroční vodovou bílou rýmou apod.. (tyto údaje jsou pak pro výsledek testu zavádějící).

Vybírejte pouze jednoznačné (silné nebo střední) příznaky, neboť jen tak podstatně upřesníte výsledek testu!

Nutno rovněž vyplnit minimálně 3 potíže silné nebo střední intenzity, jinak se výsledek testu nezobrazí!

Nejprve si stanovte vaše hlavní potíže (vybírejte pouze silné a střední intenzity - slabé příznaky jsou pak zavádějící!) a dle toho si pak i následně zvolte oblasti, které se těchto potíží týkají - kupř. trápí-li vás silné bolesti hlavy ve spáncích, silné závratě, silná podrážděnost, dále pak střední nespavost, rozostřené vidění a sucho v ústech, postupujete následovně:

 

Po kliknutí na Odeslat test se zobrazí ihned Diagnóza dle TCM. Vždy se zobrazují první 3 nejpravděpodobnější možnosti, v našem případě tyto:

 

1. Oheň jater GAN HUO 44%
2. Horko srdce XIN RE 33%
3. Nedostatečnost jin ledvin SHEN YIN XU 22%
Vítr jater GAN FENG 22%
Nedostatek jin jater GAN YIN XU 22%
Vlhko a horko SHI/RE 22%
Nedostatek krve XUE XU 22%

Kliknutím pak na jednotlivé diagnózy dle TCM se dále dozvíte, jaké jsou další klíčové příznaky tohoto syndromu, jaký je jazyk a puls, jaké jsou vhodné bylinné směsi pro potlačení ohně jater, jaká je doporučená a nedoporučená strava.

Oheň jater GAN HUO 44%

Klinické projevy: Podrážděnost, náchylnost k výbuchům hněvu, ušní šelesty, bolest hlavy na spáncích, motání hlavy, červený obličej a oči, žízeň, hořká pachuť, spánek narušovaný sny, zácpa se suchou stolicí, tmavě žlutá moč, krvácení z nosu, zvracení krve, vykašlávání krve.
Jazyk: Červený s ještě červenějšími stranami a suchým žlutým povlakem.
Pulz: Strunovitý – rychlý.
Bylinné směsi: Pilulka hořce (014) + Nápoj čínských mudrců (900)

Doporučovaná strava

Obiloviny a luštěniny: fazole mungo, pšeničné klíčky
Zelenina a houby: okurky, dýně, cukety, brokolice, květák, zelí bílé, zelí červené, mrkev, řapíkatý celer, brambory
Maso: králík
Ovoce, ořechy a semena: ananas, kiwi, vodní meloun, pomeranče, mandarinky, banány, maliny, červený rybíz, kdoule, jablka
Koření a byliny: pampeliška, rakytník
Nápoje a ostatní: čerstvý tvaroh, čerstvé přírodní sýry, brynza, tofu (sojový sýr), kysané mléčné produkty (zákys, podmáslí, syrovátka, přírodní jogurty), zelený čaj, Nápoj čínských mudrců (900), mořské řasy, jablečný či balsamikový ocet

Nedoporučovaná strava

Potraviny, jež přinášejí tzv. horko a oheň do organismu jako je ostré koření, alkohol a černá káva, mastná a tučná jídla, slaná, grilovaná, dlouze pečená, smažená a uzená jídla, uzeniny, konzery, sladkosti, p kravské mléko a mléčné výrobky (nejedná se však o kr. mléko nepasterizované a nehomogeniuzované - čili přímo od samovýrobce či tzv. mléko z kontejneru, jinak vhodné je i kozí a ovčí mléko). Nedoporučuje ani vaření v tlakovém hrnci a přejídání se, stejně tak i konzumace většího množství jakéhokoliv masa a vůbec ne zvěřina.

Zpět na výsledek

 

Žádost o přístup do Diagnostického testu TCM

Po vyplnění následujících údajů Vám bude zasláno heslo do Vaší e-mailové adresy do jednoho pracovního dne, které vám umožní vstup do DEMOVERZE Diagnostického testu TCM po dobu 7 dnů zdarma. Pokud budete chtít program i nadále využívat, můžete si jej objednat minimálně na 1 rok za zaváděcí cenu 3 000,- Kč na adrese obchod@patentnimedicina.cz


Jméno a příjmení
E-mail
Telefon

Přihlášení

E-mail
Heslo

Test je dostupný na počítači a tabletu.