patička

Krev - XUE

Krev XUE si lze představit jako palivo v motoru (benzín).


Krev XUE | Ilustrace David VávraNedostatek krve XUE odpovídá nedostatku benzínu, kdy buď kapacita nádrže je malá a tudíž je i brzy spotřebován (vrozená nedostatečnost krve XUE) nebo kapacita nádrže je sice dostačující, ale díky rychlé a nekoordinující jízdě brzda – plyn (nesprávná životospráva) je rychle vyčerpána. Třetí příčinou nedostatku krve XUE je unikání benzínu z děravé přívodní hadičky (kupř. hormonální antikoncepce).

Např. nedostatek krve v dráze jater se projevuje bledostí, rozostřeným viděním, nízkým krevním tlakem, závratěmi, mravenčením končetin, třepivými nehty, neschopností se soustředit, zapomnětlivostí, slabou menstruací, nespavostí – tak, jako když chybí benzín v motoru a motor nejede a nejede…

Blokáda krve XUE odpovídá zalomení přívodní hadičky od benzínu, takže i jízda a výkon motoru dle toho pak i následně vypadají. Záleží na míře zalomení a poškození hadičky, stejně jako na tom, kolik paliva tudy projde, tedy o jak velkou blokádu se jedná.

Kupř. blokáda krve XUE v srdci se projevuje ostrými či bodavými bolestmi na prsou, vyzařujícími do levé paže nebo pod lopatku, bušením srdce, arytmiemi a extrasystolami (nepravidelným přeskakujícím pulsem), pocitem stažení a tlaku na hrudi, nafialovělými rty a nehty – tedy všemi známkami chronické srdeční ischemické choroby s vysokým cholesterolem v krvi, jež blokuje srdeční cévy, což posléze může skončit až srdečním infarktem.

Příklady syndromů krve XUE naleznete ZDE.

text: MUDr. Petr Hoffmann
ilustrace: akad. arch. David Vávra

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.