patička

Krev

Krev je jako palivo v motoru.

Krev XUE | Ilustrace David Vávra

Nedostatek Krve je jako nedostatek paliva, kdy je kapacita nádrže buď malá, a tudíž se palivo i brzy spotřebuje (vrozený Nedostatek Krve), nebo je sice dostačující, ale kvůli rychlé a nekoordinované jízdě brzda - plyn (nesprávná životospráva) je rychle vyčerpána. Třetí příčinou Nedostatku Krve je unikání paliva z děravé přívodní hadičky (kupř. hormonální antikoncepce).

Např. Nedostatek Krve Jater se může projevit jako bledost, rozostřené vidění, nízký krevní tlak, závratě, mravenčení končetin, třepivé nehty, neschopnost se soustředit, zapomnětlivost, slabá menstruace, nespavost - jako když chybí palivo v motoru a motor nejede a nejede…

Vhodné jsou byliny ze skupiny W a L (vyživující a posilující Krev) – kupř. Zrůžovění sedmikrásky – 065.


Blokáda Krve
odpovídá zalomení přívodní hadičky od paliva, tomu pak následně odpovídá i jízda a výkon motoru. Záleží na míře zalomení a poškození hadičky, stejně tak jako i na tom, kolik paliva tudy projde, tedy o jak velkou blokádu se jedná.

Kupř. Blokáda Krve v Srdci se může projevit jako ostré či bodavé bolesti na prsou, které vystřelují do levé paže nebo pod lopatku, bušení srdce, arytmie a extrasystoly (nepravidelný přeskakující puls), pocit stažení a tlaku na hrudi, nafialovělé rty a nehty – tedy všemi známkami chronické srdeční ischemické choroby s vysokým cholesterolem v krvi, jež blokuje srdeční cévy, což posléze může skončit až srdečním infarktem.

Vhodné jsou byliny ze skupiny X a L (rozprouďující Krev) – kupř. Vytažení zakleslých stavidel – 040.

Příklady syndromů krve XUE naleznete ZDE.

text: MUDr. Petr Hoffmann
ilustrace: akad. arch. David Vávra

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.