patička

MUDr. Petr Hoffmann

Tradiční čínská medicína
U Černé věže 6
České Budějovice

Ordinace: úterý (13:00-18:00), středa (13:00-18:00), čtvrtek (10:00-12:00 a 13:00-16:00)

Na první vyšetření (30 minut) nebo na kontrolu již registrovaných pacientů (15 minut) se lze objednat třemi způsoby:

  1. Rezervace online je nyní nově nejrychlejší a nejsnazší způsob pro Vás: Rezervace online
  2. Emailem na adrese: ordinace@patentnimedicina.cz
  3. Telefonicky na čísle 606 072 767 od pondělí do pátku (kromě čtvrtka a státních svátků) od 10.00 do 12.00 hodin
V případě Vašeho akutního objednání a současně dlouhé objednací lhůty pak můžete event. zvolit i tyto možnosti: Test Dobrý jazyk (dle tohoto testu Vám pak bude doporučena bylinná terapie na 3 měsíce) nebo se můžete zapsat do pořadníku Přeobjednání na dřívější termín (jakmile se někdo odhlásí, ihned Vám nabídneme tento volný termín). Děkujeme za pochopení - den má přeci jen a pouze 24 hodin.


 

Dům čínské medicíny

Mapa Satelitní mapa

 


Ceník:
Veškerá vyšetření zdarma, platí se pouze bylinné produkty - cca od 2500 Kč / měsíc.

Vyšetření dle tradiční čínské medicíny zahrnuje v sobě  pozorování pacienta, dotazování se na jeho potíže, vyšetření pulzu a prohlídku jazyka. Každému pacientovi je vždy při prvním vyšetření jeho jazyk vyfocen a uložen do počítače.

Na základě těchto indicií je stanovena diagnóza dle TCM a doporučení  bylinných směsí, dále pak každý vždy dostane text s doporučenou a nedoporučenou stravou, jež by bylo záhodno při terapii čínskými bylinnými i tabletami dodržovat. Kontroly jsou obvykle od 1 do 3 měsíců dle stavu.


Jak vlastně probíhá takové vyšetření dle tradiční čínské medicíny (TCM) v ordinaci MUDr. Petra Hoffmanna?


Základem jsou 4 vyšetřovací postupy:

 

  1. Pozorování - kupř. jaká je barva tváře, jak pacient mluví, jak chodí a pod.
  2. Dotazování - jedná se o soubor 10 základních okruhů, které jsou pak dále rozpracovány do jednotlivých podotázek jako kupř. Potíte se? Máte studené nohy? Jak spíte? apod.
  3. Vyšetření pulsu, kdy lékař zjišťuje svými prsty 3 pozice pulsu jak na levém, tak na pravém zápěstí pacienta a stanoví nejen počet pulsů, ale hlavně jeho kvalitu dle zásad tradiční čínské medicíny - kupř. zdali je puls rychlý či pomalý, silný či slabý, povrchový či hluboký atd...
  4. Vyšetření jazyka - toto je velice speciální a důležitá součást vyšetření, neboť z jazyka lze přímo „vyčíst“ diagnózu (dle TCM). Hodnotí se tvar a barva jazyka, velikost a barva povlaku apod. Pro ukázku si můžete prohlédnout několik příkladů jazyka, neb každému pacientovi je při první návštěvě jeho jazyk vyfocen a uložen do počítače:
Jazyk zdravého člověka Jazyk téměř zdravého člověka (neb úplně 100% zdravý člověk neexistuje) - růžový s tenkým bílým povlakem
Popraskaný jazyk Rozpraskaný suchý červený mapovitý jazyk bez povlaku odpovídá nedostatečnosti Yinu v ledvinách, žaludku a v plicích. Pacient trpí na bolesti v bedrech, pískání v uších a alergickou (pylovou) rýmou.
Nafialovělý jazyk Nafialovělý jazyk s mastným bílým povlakem a červenými body na špičce jazyka, což odpovídá stagnaci krve a energie, měnící se na horko. Pacientka trpí na premenstruační syndrom, bolestivou menstruaci a bolesti hlavy před menses.
Sytě červený jazyk Sytě červený jazyk s oteklými okraji a silným žlutým a mastným povlakem, což odpovídá horku a vlhku v dráze jater a žlučníku, měnící se na oheň. Pacient trpí na vysoký krevní tlak, dnu, žlučníkové kameny a zvýšený cholesterol a kr. tuky.


Když se řekne A (stanovení diagnózy dle tradiční čínské medicíny), je třeba říci i B (doporučení bylinných směsí a stravy dle tradiční čínské medicíny).
Léčba spočívá v podávání čínských bylinných směsí ve formě tablet. Tyto 100% přírodní, vysoce koncentrované bylinné směsi jsou vyráběny v evropských podmínkách a jejich složení je upraveno pro dnešní dobu. Užívají se většinou  2x denně 6 tablet, zapíjejí se vodou, jsou snadno vstřebatelné a pohodlné k užívání oproti kupř. náročné přípravě čínských čajů, které jsou navíc pro svoji značně hořkou chuť obtížně poživatelné, zvláště u dětí. Dávka je obvykle na 1 až 3 měsíce, kdy je také pacient po této době zván na kontrolu. U chronických obtíží je léčba dlouhodobější, tzn. většinou několik měsíců. Platí pravidlo, že kolik let trvá nemoc, tolik měsíců by i v optimálním případě měla trvat léčba.

Tradiční čínská medicína je především medicínou preventivní, tak si lze jen přát, abychom se (ne)řídili čínským příslovím: Kope studnu, až když má žízeň.  

Mnoho vody ve studnici života přeje

MUDr. Petr Hoffmann




Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.