patička

Nápoj ze zlatého kořene (877)
HONG JING TIAN CHA

Nápoj ze zlatého kořene HONG JING TIAN CHA

Toto není e-shop

Působení dle TCM:

  • Posiluje energii čchi sleziny PI QI XU
  • Posiluje jin plic FEI YIN XU a ochlazuje horko v plicích FEI RE
  • Vyživuje krev a jin srdce XIN XUE/YIN XU
  • Posiluje energii čchi a jin ledvin SHEN QI/YIN XU
  • Vyživuje jin jater GAN YIN XU
  • Rozprouďuje blokádu krve YU XUE
  • Posiluje ducha SHEN
  • Vylučuje horké toxiny RE DU

Více informací o této bylinné směsi a jejích účincích naleznete ve veřejně dostupných zdrojích nebo v katalogu bylinných produktů TCM Herbs®.

 

Popis dle TCM - Tento NÁPOJ je jako NÁBOJ, jenž připravuje člověka NA BOJ s každodenními potížemi v současné to džungli života. Hong jing tian (Rhodiola rosea) je ideální bylina pro dnešního člověka, neboť pozitivně ovlivňuje všech 5 základních elementů čínské medicíny - Slezinu PI, Srdce XIN, Plíce FEI, Játra GAN a Ledviny SHEN. Optimalizuje poměr YINu a YANGu v organismu. Výjimečné účinky této byliny jsou již po tisíciletí známy v Tibetu, kde ji tibetští mniši používali ke zlepšení svých duševních sil, koncentrace a fyzické vytrvalosti. Nazývá se někdy jako Ženšen z náhorní plošiny nebo také Tibetský ženšen („Kdo ji pravidelně užívá, více než 100 let se dožívá.“). Nejen proto se jí také právem přezdívá Zlatý kořen zdraví a dlouhověkosti. Slouží totiž jako jakési „optimální hnojivo či čerstvá zálivka“ pro náš zdravý kořínek, jenž se pak stává ještě více z-dravý. Tato rostlina je ve svých účincích velmi podobná ženšenu, ale v mnoha ohledech je podstatně silnější! Rovněž její český název rozchodnice růžová lze metaforicky vnímat jako bylinu, která mnoho potíží rozchodí…- je to prostě „superior herb“ neboli řečeno dnešním žargonem SUPER JÓ BYLINA.

 

Rozbor bylin ve směsi – Hong jing tian (Rozchodnice růžová) se řadí mezi tzv. adaptogeny, což je obecný název pro rostliny, které optimálně harmonizují organismus a mají mnoho pozitivních funkcí, aniž by přitom měly vedlejší účinky. Další jedinečnou předností je, že neinterferují s ostatními užívanými léky či bylinami, tudíž se mohou užívat bez jakéhokoliv omezení. V dnešní době nadměrného užívání čehokoliv u kohokoliv je to nespornou výhodou! Má celkově normalizující účinek, zlepšuje všechny stavy a nezhoršuje žádný z nich (normalizace je v tomto případě myšlena pouze a jen v pozitivním slova smyslu). Adaptogeny obecně zvyšují odolnost organismu prosti stresu (zranění, úzkost, tělesná a duševní únava) a zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám. Jsou jedinečné ve své schopnosti zachovávat rovnováhu hormonů a imunitního systému, pomáhají organismu udržovat optimální homeostázu – tedy stabilizují vnitřní prostředí organismu. Jsou to jakési biostimulátory nebo tonika, „rostliny nesmrtelnosti či omlazovací byliny“, posilující blahodárnou a životodárnou energii čchi QI. Dle TCM je sladké a ostré chuti a chladné povahy, voní po růži, proto i název je rozchodnice růžová. Dle TCM posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU, vyživuje jin plic FEI YIN XU a ochlazuje horko v plicích FEI RE, vyživuje nedostatečnou krev a jin v srdci XIN XUE/YIN XU, posiluje čchi a jin ledvin SHEN QI/YIN XU, vyživuje jin jater GAN YIN XU, zklidňuje ducha SHEN, rozprouďuje blokádu krve YU XUE, urychluje regeneraci po úrazech a operacích a zmenšuje otoky – celkově dle TCM blahodárně ovlivňuje všech 5 elementů organismu.

Další složkou je Feng jiao (Smoluňka neboli propolis), která je obsažena z 10 % v tomto nápoji. Dle TCM je hořké a ostré chuti a chladné povahy a vstupuje do drah sleziny PI a žaludku WEI. Vyživuje jin ledvin a plic SHEN/FEI YIN XU a vylučuje horký toxin RE DU. Je zajímavé, že podle posledních výzkumů neexistuje žádná baktérie, která by byla rezistentní vůči smoluňce – dle TCM „pročišťuje“ každodenně organismus ode veškerých forem tzv. horkého toxinu RE DU, což v dnešní době představuje nejen známé viry a baktérie, ale především hlavně dnes všudypřítomné nežádoucí chemické příměsi typu mikroplastů, pesticidů, hormonů, emulgátorů, přísad, konzervačních látek, přehršle reziduí v pitné vodě, jídle, vzduchu apod…

 

Jak se orientovat v Nápojích TCM Herbs

Nápoj čínských MUDRců (900) je určen pro každého našince, a to hlavně ke snídani místo kávy či čaje, kdy na jedné straně „čistí trubky od neadekvátní a těžké stravy, na straně druhé posiluje“, neboť slzovka odstraňuje vlhko a horko SHI/RE, rozpouští hlen TAN a posiluje nedostatečnou energii čchi sleziny PI QI XU.

Nápoj sedmi statečných (811) je určen na trávicí dyskomfort, který vzniká z nerovnováhy mezi slezinou a žaludkem (PI QI XU + WEI YIN XU) spolu s následnou stagnací vlhka a horka SHI/RE ve středním ohništi. Je vhodný při dlouhodobém užívání chemických léků, jako jsou antibiotika, kortikoidy, hormony štítné žlázy, hormonální antikoncepce, analgetika, antidepresiv apod.

Nápoj z pravého ženšenu (822) je určen pro každého, kdo potřebuje doplnit nedostatečnou primární (vrozenou) esenci a energii ledvin SHEN YUAN QI XU a harmonizovat stagnující čchi jater GAN QI ZHI, vzestup jaterního jang GAN YANG SHI a utišit jaterní vítr GAN FENG, neboť ženšen spolu s kotvičníkem toto vše má „v popisu práce“.

Nápoj stříbrného větru (844) je určen pro každého, kdo je napaden akutním škodlivým horkým větrem FENG RE XIE QI a horkým toxinem RE DU.

Nápoj pěti hvězd (850) je určen pro jedince, kteří mají dle čínské medicíny sklon k blokádě krve, neboť gynostemma a kurkuma rozprouďují blokádu krve YU XUE.

Nápoj ze zlatého kořene (877) je určen ke zklidnění ducha SHEN, který je způsoben nedostatkem serotoninu a dopaminu. Dále posiluje ledvinou esenci JING a rozpouští tzv. blokádu krve v srdci XIN YU XUE.

Nápoj nebeské víly (888) je určen hlavně pro ženy, které potřebují doplnit svůj jin, tedy jakýsi pomyslný olej v motoru, neboť yucca posiluje hlavně nedostatečný jin YIN XU a harmonizuje hormonální oblast.

 

 

Dávkování - Doporučená denní dávka je 2 – 4 odměrky (tj. 2 – 4g) 1x denně ráno. Vhodné je přidat do Nápoje čínských MUDRců a společně vypít.

Upozornění: Vzhledem k tomu, že se jedná o 100% přírodní produkt, pocházející z přírodní sklizně (žádné geneticky klonované ani modifikované pícniny, chemicky ošetřované a chuťově a barevně indiferentně stejné...), je třeba počítat s tím, že každá šarže může míti i trochu jinou barvu a chuť, což ovšem není na závadu a nemění to nic na deklarovaném účinku nápoje!

TCM video: Jak nejlépe užívat byliny TCM Herbs?

Příprava - Koncentrovaný prášek se zalije cca 2 dcl horké vody. Po pečlivém rozmíchání se teplý popíjí i k jídlu. Optimální a chutný nápoj pro každodenní snídani si lze připravit smícháním Nápoje čínských MUDRců a tohoto nápoje - v obvyklém dávkování 4 + 4 odměrky nebo i 2 + 2 odměrky, jenž lze užívat dlouhodobě. Pro lepší chuť lze přidat i trochu dobrého mléka.

Upozornění: Specifická hmotnost tohoto nápoje (1 kg peří není objemem 1 kg železa) kolísá. Proto se zdá krabička býti naplněna někdy z půli (cca 80 odměrek), jindy je zase až po okraj (110 odměrek), ale vždy je tam přesně 100 g!

 

Neužívat (dle TCM) v případě – při akutních infekčních onemocněních s teplotou (chřipka, angína apod.) NEOBSAHUJE LEPEK!

 

Balení - 100 g bylinného produktu v prášku (100% přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).

Bezpečnost, kvalita a účinnost produktů TCM Herbs®

Každý prodejce potravinových doplňků uvádí totéž: Bezpečnost, kvalita a účinnost našich produktů je pro nás absolutní prioritou a věnujeme jí maximální pozornost. Jak je tomu však ve skutečnosti, tak to se pokusíme vysvětlit níže, neb nezasvěcený uživatel snadno podlehne přesvědčení, že užívá to nejlepší z přírody… Možná, že Vám níže uvedené postupy napomohou se lépe zorientovat v této složité džungli reklam, polopravd a různých fake news:

Odkud pochází naše byliny?

Naším jediným dodavatelem je belgická firma Medichin, která dováží veškeré byliny od firmy Min Tong z Tchaj-wanu. Tato renomovaná firma byla založena již v roce 1938 a patří proto na Tchaj-wanu i vůbec k nejstarším v této oblasti. Min Tong vařením surových bylin vytváří pasterizovaný prášek podobný kakau. Belgická firma Medichin pak tyto koncentrované bylinné prášky zpracovává do bylinných tablet a nápojů (z 5 g surových bylin se vyrábí 1 g bylinných tablet). Výrobce upozorňuje, že každá šarže bylin může mít někdy i jinou barvu, chuť či vůni, neb jsou to přírodní, a ne geneticky formované produkty, ale vždy tyto byliny mají naprosto stejný účinek.

Každá šarže jednotlivých bylin (188 druhů) je testována v akreditované laboratoři pro léčiva Phytax ve švýcarském Schlierenu, a to na  identifikaci bylintěžkých kovů (rtuť, kadmium, olovo, arzén a měď),  baktérií (E.coli, Salmonely),  plísní a kvasinek (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny) a  na 511 pesticidů (organochlorové, organofosforové, pyretroidní, dusíkaté a ostatní pesticidy).  Dále jsou všechny naše produkty v ČR pravidelně kontrolovány SZPI, která odebírá vzorky na těžké kovy, baktérie a plísně (ne však na pesticidy…).

Nedovážíme jednotlivé syrové ani sušené byliny, ale pouze koncentrované práškové bylinné extrakty a to z jednoho prostého důvodu - NIKDY nelze u sušených a syrových bylin (ač jsou vakuově zabalené)  100% zajistit, aby při dovozu nebyly kontaminovány mikroplísněmi, proto musí být předem „řádně ošetřeny“ sírou či pesticidy... Veškeré naše byliny  nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou (více  ZDE).

 

Není laboratoř jako laboratoř!

Informací, kterou možná málokdo ví, je skutečnost, že existují zcela odlišná kritéria pro testování potravinových doplňků a pro testování léčiv – samozřejmě, že testování doplňků stravy je komplexně na zcela nižší úrovni (jak kvalitativně, tak i kvantitativně) na přítomnost škodlivých látek, než je tomu u léčiv… Každý prodejce (nejméně 10 z 9) potravinových doplňků však tvrdí, že jeho kvalita je ta nej – stačí se však jen více pídit po detailech, nenechat se opíjet (a opájet) líbivými řečmi, jinak může býti spotřebitel snadno oklamán a zklamán. Rozdíl mezi laboratořemi můžete vidět níže v tabulce:


 

 

Certifikovaná laboratoř pro potravinové doplňky

Certifikovaná laboratoř pro léčiva
(zde jsou testovány všechny produkty TCM Herbs)

IDENTIFIKACE BYLIN

NE

ANO

TĚŽKÉ KOVY

Měď

ANO

ANO

Kadmium

ANO

ANO

Rtuť

ANO

ANO

Arzén

NE

ANO

PESTICIDY

Celkový počet pesticidů

Pouze 330 druhů

Minimálně 511 druhů

PLÍSNĚ A KVASINKY

Aflatoxin B1

NE

ANO

Celkové aflatoxiny

NE

ANO

BAKTÉRIE

Escherichia coli

ANO

ANO

Salmonella

ANO

ANO

Bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří jak z hlediska kvality, tak i kvantity bylin, a hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže (mj. na 511 druhů pesticidů) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny představit a dopřát.

text: MUDr. Petr Hoffmann
ilustrace: akad. arch. David Vávra

Čínský název Feng jiao
Latinský název
Latinský název užívané části Propolis
Český název Smoluňka
Český název užívané části
Obsaženo ve směsi - kód: 877
Čínský název Hong jing tian
Latinský název
Latinský název užívané části Rhodiola rosea
Český název Rozchodnice růžová
Český název užívané části
Obsaženo ve směsi - kód: 877
detail

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.


V případě pochybností s výběrem
produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.