patička

Hledání

Zadejte výraz pro vyhledání:Výsledek hledání:


(131) Článek: Charakteristika bylin dle TCM

Po kliknutí na jednotlivou bylinu se zobrazí popis byliny dle TCM.


(132) Článek: Che Qian Cao

více infoŽil kdys, za vlády slavné dynastie Han (206 př.Kr. - 220 p.Kr.), vavříny z bitev ověnčený generál jménem Ma-Wu. Jednoho léta však trpěla celá širá čínská země krutým suchem a hladomor si bral své oběti v každé z domácností.


(133) Článek: Chi Shao

více info V horách S’čchuanu žil otec se synem. Obklopeni byli divokou přírodou. Ve strmých stráních znali každé strnisko a kámen, v hlubokých lesích všechny stromy, květy i zvěř. Vše jim bylo blízké.


(134) Článek: Chlad - HAN

Chlad HAN si lze představit jako studený motor. Chlad HAN z nadbytku odpovídá studenému motoru se zamrzlými trubkami z důvodu okolního silného mrazu. Takový motor dojede pouze na krátkou vzdálenost a pak se zadře nebo dokonce nelze ani nastartovat, neboť se nenažhaví na patřičnou provozní teplotu.


(135) Článek: Chlad - HAN

Chlad HAN je v čínské medicíně kategorie, která představuje nejen zevní chlad, ale i vnitřní chlad. ZEVNÍ CHLAD – FENG HAN Bílý povlak ukazuje na chlad HAN. odpovídá napadení zevním škodlivým chladným větrem FENG HAN.


(136) Článek: Chlad proniká do hloubky a mění se na horko - HAN / RE XIE QI SHAO YANG

Klíčové příznaky: bolesti v oblasti prsou, bocích, kyčlích, hořko v ústech, rozpínání v bocích Ostatní: obtížné bolestivé otáčení v trupu, zvracení s příměsí žluče, nechutenství, pocit škubání u srdce, sucho v krku, rozostřené vidění, event.


(137) Článek: Cholesterol a obezita

Cholesterol - evergreen naší doby Zvýšený cholesterol se stává v dnešní době téměř pravidelným laboratorním nálezem, a to nejen u dospělých, ale dokonce už i u malých dětí. Strava a stres v tom nepochybně hrají svoji roli, ale pokud to třeba také nebude tím, že před 30 lety byla cholesterolová "norma" o 50 % vyšší.


(139) Článek: Chuan Xin Lian

více info Podívej se jednouna věci z druhé strany,než ses díval doposud, protože to znamenánový život. Marcus Aurelius Jedno malé království se mělo dobře. Tuze dobře. Zimy v něm byly mírné a léta vlahá.


(140) Článek: Chuť na sladké či neustálé uzobávání

  Příznaky Jazyk Byliny 1. Nedostatek čchi sleziny PI QI XU chuť na sladkosti při únavě, neustálé uzobávání, tendence k obezitě, sladko v ústech, ztráta rozlišování ...


| 1 << 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 >> 43 |

detail