patička

Ukázkový výsledek Testu Yin Yang

Test Yin Yang

Výsledek:

Konstituce Nadbytek YIN (Chlad z Nadbytku)

Zde je primární Nadbytek YIN a YANG v normě - typ pravého YIN.

Nadbytek YIN

Typ, který je obézní či má sklon k nadváze, s pocitem tíhy v těle, je často unavený, má nedostatek energie, sklon k otokům těla a zadržování vody, kůže je mastná, jakoby těstovitá, hojně slin a hlenu při mluvení, mívá měkčí stolici či průjem, nafukování, nadýmání, pocit oteklosti. Bylinnou směsí při Nadbytku YIN (Vlhka a Chladu ve Středním Ohništi) je kupř. Šavle malého samuraje - 101. Je třeba odvést či odpařit vlhko ze zahlcujícího se motoru.

Nadbytek YIN Možný vzhled jazyka
Nadbytek YIN
Široký, nateklý, s obtisky zubů a bílým mastným povlakem

Bylinné směsi

EA - vylučuje Chlad a Vítr z Povrchu při akutním napadení (kódy 001, 004, 007, 844) nebo při chronických nemocech. M - vylučuje Vlhko (kódy 022, 057, 079, 101, 108, 111, 201).

Strava

Všeobecné doporučení: Vhodné je konzumovat chutná jednoduchá jídla skládající se z poměrně malého množství přísad. Základem tohoto jídelníčku jsou polysacharidy, doplněné malým množstvím bílkovin a lehce povařené zeleniny. Doporučují se čerstvé lokálně pěstované sezónní potraviny, stačí lehké povaření, po kterém jídlo zůstane ještě trochu křupavé. Listovou a křehkou zeleninu, jako jsou například brokolice či fazole, stačí lehce povařit, zatímco kořenová zelenina a obiloviny a pícniny si udrží svoji sílu energie QI i po dlouhém vaření na mírném ohni. Proces trávení potravy začíná již v ústech, proto je třeba potravu důkladně rozžvýkat a pomalu vychutnávat. O víkendech je vhodný čas na přípravu hustých a výživných polévek, zeleninových a masových vývarů a šťáv z dušeného masa a zeleniny.

Obiloviny a luštěniny: slzovka (Bílá perla Východu - 910), pšenice špalda (bulgur), kroupy,oves, jáhly, kuskus, pšeničné otruby, celozrnná divoká rýže, polenta (kukuřičná kaše), čočka(zelená i červená), bílé fazole, hrách, cizrna, sójové boby, tofu (sójový sýr)

Zelenina a houby: dýně, cukety, mrkev, celerová nať, kapusta, růžičková kapusta, brambory,sladké brambory, houby shiitake.

Ryby a dary moře: pstruh, candát, štika, úhoř, losos, karas, makrela, tuňák, rybí filé, treska,hejk - mořská štika, sardinky, krabi, krevety.

Maso: hovězí (vařené), telecí, králík, husa, kuře, krůta, holoubě, játra.Ovoce, ořechy a semena: hroznové víno, třešně, kokos, datle, fíky, ananas, maliny, lískovéořechy, vlašské ořechy.

Koření a byliny: fenykl, lékořice, javorový sirup.

Nápoje a ostatní: obilná káva (špaldová), Nápoj čínských mudrců - 900, kozí a ovčí mlékoa sýry, tofu.

Nedoporučené potraviny: potraviny, jež oslabují QI organismu, jako je syrová zeleninaa syrové ovoce, zmražené potraviny, zmrzlina a chladné nápoje, kravské mléko a mléčné výrobky (lze však pít kravské mléko nepasterizované a nehomogenizované, tedy přímo od samovýrobce, a tzv. mléko z kontejneru, vhodné je i mléko kozí a ovčí), sladkosti (bílý cukr), zelený a černý čaj, černá káva (tj. káva bez mléka, s mlékem, se smetanou, bezkofeinová, cappuccino apod.), pepř, kešu ořechy, čokoláda, rebarbora, mandle, kedlubny, zelí, mangold.

Nadbytek YIN je jako motor přelitý olejem – pak je „zavlhčený a těžkopádný“, a proto má i menší výkon.

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.