patička

KOUZLO PRVNÍ POMOCI® (001)
GUI ZHI WAN mod.

« Předchozí Další »
KOUZLO PRVNÍ POMOCI® GUI ZHI WAN mod.

Toto není e-shop

Působení dle TCM:

  • Vylučuje napadení zevním větrem FENG nebo chladným větrem FENG/HAN z povrchu těla
  • Harmonizuje nerovnováhu mezi vrstvou obrany WEI (kůže a svalstvo) a vrstvou výživy YING (krev XUE a tělesné tekutiny JIN YE)

Více informací o této bylinné směsi a jejích účincích naleznete ve veřejně dostupných zdrojích nebo v katalogu bylinných produktů TCM Herbs®.

Popis dle TCM - Většina zevních nemocí vzniká nejčastěji právě napadením zevního škodlivého větru FENG nebo chladu HAN či kombinací obojího, tedy chladným větrem FENG/HAN. Příznaky se pak projevují dle toho, co více převládá – buď vítr FENG nebo chlad HAN.

Naše tělo se pak dělí do 3 vrstev: 1. vrstva je povrchová a představuje obrannou vrstvu WEI QI, k níž patří kůže a svalstvo. 2. vrstva je vrstva výživy YING QI a jak již název napovídá, odpovídá za výživu: krev XUE, energie QI a tělesné tekutiny JIN YE. Je jakýmsi prostředníkem (přes meridiány JING a spojky LUO) mezi povrchovou (1.) a hlubokou 3. vrstvou, která se nazývá YUAN QI – ta v sobě zahrnuje již tělesné orgány ZANG a FU, které jsou uloženy v hloubce, a odpovídá za produkci esence JING. A jen správné fungování a vyladěná koordinace všech těchto 3 vrstev zajišťuje nerušený a harmonický koloběh energie QI a krve XUE – tedy zdraví.

Tato bylinná směs elegantně upravuje a harmonizuje obrannou vrstvu WEI a vrstvu výživy YING tím, že z obou těchto vrstev vylučuje zevní napadení větrem FENG či chladným větrem FENG/HAN a zprůchodňuje svalovou vrstvu tak, aby energie čchi mohla zase volně proudit (tzv. odvaluje balvany z cest…). Patří k nejcennějším bylinným směsím užívaným v TCM při napadení zevním větrem FENG či chladným větrem FENG /HAN do povrchu našeho těla, jenž zároveň odpovídá 1. obranné linii našeho organismu a je tedy i „první na ráně“ (viz též název směsi). Je určena pro jedince, kteří mají primárně oslabenou obrannou energii WEI QI (nedostatečné či studené konstituční typy – viz Test Dobrá strava) a jsou tak náchylní k častým nemocem. Nevhodná je naopak pro horké a nadbytečné typy. Často se proto kombinuje s bylinnou směsí Pevnost palácového pilíře (201), která vylučuje chlad, vítr a vlhko z kloubů a svalů.

Metaforicky si tento stav můžeme přiblížit jako obranu našeho státu (zdárnou energii ZHENG QI čili dobrou imunitu) proti vnějšímu nepříteli (škodlivá energie XIE QI – v našem případě vítr FENG nebo chladný vítr FENG /HAN. Naše vojsko na hranicích země (obranná vrstva WEI – spojená s YANG, tedy akcí) má za úkol bránit zemi proti vnějším nepřátelům a současně i chránit obyvatelstvo (vrstva výživy YING – spojené s YIN, výživou), aby mohlo v klidu žít a produkovat dostatek potravy, a to i pro armádu (obranná vrstva WEI). Jak vidno, jedno na druhém závisí, a to stejnou měrou. V případě, že je náš stát vojensky oslabený, zákonitě nemá ani dostatek vojsk na hranicích a náš obranný val (slabá obranná vrstva WEI – kůže, podkoží a svalstvo) je tak lehce napadnutelný zevním nepřítelem (napadení zevním větrem FENG či chladným větrem FENG/HAN), který tak snadno pronikne do týlu (vrstva výživy YING – krev a tělesné tekutiny). Zde se usadí a usurpuje (blokuje tok energie QI – vzájemnou komunikaci mezi obyvatelstvem a vojskem, kterému se nedostává proviant) ostatní obyvatele tím, že jim ujídá z jejich již tak skromných zásob, které pak chybí i ostatnímu vojsku (nerovnováha mezi vrstvou obrany WEI a vrstvou výživy YING). Je zapotřebí rychle a cíleně povolat mocného spojence (v našem případě kouzelnou bylinnou směs Kouzlo první pomoci), jenž uvede zase vše na pravou míru a vetřelce (škodlivý vítr FENG či chladný vítr FENG/HAN) rázně a řádně z naší země vyprovodí (vypotí) a zpacifikuje, doplní zásoby (vyživí vrstvu výživy YING, a tím potažmo i vrstvu obrany WEI), nastolí opět soulad, komunikaci a oboustranně prospěšnou symbiózu (zharmonizuje obě vrstvy) mezi obyvatelstvem (vrstva výživy YING) a vojskem (obranná vrstva WEI). Jen tak lze i nadále fungovat v dnešním světě, kdy jeden nikdy neví, kdy, co, odkud a jakážeto raketa zrovna přiletí😊.

Doporučované potraviny při užívání této bylinné směsi jsou zahřívající a ostrá jídla jako jsou pálivá koření – čili, zázvor, skořice, badyán, hřebíček, česnek, cibule, jarní cibulka, pórek, pažitka, koriandr, ale i alkohol v mírné míře jako je svařák, grog, dále oves a ovesné vločky, jehněčí a zvěřina; naopak nedoporučované potraviny jsou ty, jež přinášejí do těla chlad a vlhko jako syrová zelenina, syrové ovoce, studené nápoje, zmrzlina apod.

Více informací se dozvíte v tomto článku.

Rozbor bylin ve směsi dle TCM - Císařskou bylinou ve směsi je Gui zhi, která vylučuje a rozptyluje napadení zevním chladným větrem FENG/HAN, pocením otevírá jak povrch BIAO, tak i svalovou vrstvu, zahřívá dráhy JING a spojky LUO, čímž uvolňuje bolest a harmonizuje vrstvu obrany WEI a výživy YING. Ministr Bai shao posiluje YIN, vyživuje tak oslabenou vrstvu výživy YING a spolu s předchozí bylinou zahřívá a posiluje střední ohniště ZHONG JIAO. Obě byliny tedy současně posilují jak obrannou vrstvu WEI, tak i vrstvu výživy YING. Asistent Sheng jiang napomáhá císařským bylinám uvolňovat povrch BIAO a vypuzuje chladný vítr FENG/HAN, uvolňuje svalovou vrstvu a spolu s Zhi gan cao harmonizuje slezinu PI a žaludek WEI tím, že stahuje vzbouřenou energii čchi QI NI. Rovněž s Da zao harmonizuje vrstvy výživy YING a obrany WEI. Další asistent Da zao pomáhá Bai shao harmonizovat vrstvu výživy YING a obrany WEI a spolu s Zhi gan cao posiluje a harmonizuje střední ohniště ZHONG JIAO. Poslíčkem je pak Zhi gan cao, který harmonizuje účinek ostatních bylin ve směsi. Byliny Gui zhi, Sheng jiang a Zhi gan cao představují jangový účinek směsi, zatímco Bai shao a Da zao zase její jinový účinek, čímž se tak obě skupiny ideálně doplňují.

Neužívat (dle TCM) v případě - při napadení zevním větrným chladem FENG/HAN XIE QI, kdy současně u nemocného je již přítomno vnitřního horka RE (v tom případě se užívá kupř. Krůpěj z lesní studánky - 060); rovněž nepoužívat během léta, při horkém počasí, při horečce se žízní, při krvácení z nosu nebo při bolestech v krku (v tom případě se užívá kupř. Chlad ranní mlhy – 002 či Nápoj stříbrného větru - 844). Nepoužívat v případě vnitřního vlhka a horka SHI/RE, stejně tak by neměli tuto směs užívat ani lidé pijící hodně alkoholu (mají vnitřní horko RE). Při používání směsi vynechat maso a mastné produkty, mléko a mléčné výrobky, syrové ovoce a syrovou zeleninu a alkohol.

Bezpečnost, kvalita a účinnost produktů TCM Herbs®

Každý prodejce potravinových doplňků uvádí totéž: Bezpečnost, kvalita a účinnost našich produktů je pro nás absolutní prioritou a věnujeme jí maximální pozornost. Jak je tomu však ve skutečnosti, tak to se pokusíme vysvětlit níže, neb nezasvěcený uživatel snadno podlehne přesvědčení, že užívá to nejlepší z přírody… Možná, že Vám níže uvedené postupy napomohou se lépe zorientovat v této složité džungli reklam, polopravd a různých fake news:

Odkud pochází naše byliny?

Naším jediným dodavatelem je belgická firma Medichin, která dováží veškeré byliny od firmy Min Tong z Tchaj-wanu. Tato renomovaná firma byla založena již v roce 1938 a patří proto na Tchaj-wanu i vůbec k nejstarším v této oblasti. Min Tong vařením surových bylin vytváří pasterizovaný prášek podobný kakau. Belgická firma Medichin pak tyto koncentrované bylinné prášky zpracovává do bylinných tablet a nápojů (z 5 g surových bylin se vyrábí 1 g bylinných tablet). Výrobce upozorňuje, že každá šarže bylin může mít někdy i jinou barvu, chuť či vůni, neb jsou to přírodní, a ne geneticky formované produkty, ale vždy tyto byliny mají naprosto stejný účinek.

Každá šarže jednotlivých bylin (188 druhů) je testována v akreditované laboratoři pro léčiva Phytax ve švýcarském Schlierenu, a to na  identifikaci bylintěžkých kovů (rtuť, kadmium, olovo, arzén a měď),  baktérií (E.coli, Salmonely),  plísní a kvasinek (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny) a  na 511 pesticidů (organochlorové, organofosforové, pyretroidní, dusíkaté a ostatní pesticidy).  Dále jsou všechny naše produkty v ČR pravidelně kontrolovány SZPI, která odebírá vzorky na těžké kovy, baktérie a plísně (ne však na pesticidy…).

Nedovážíme jednotlivé syrové ani sušené byliny, ale pouze koncentrované práškové bylinné extrakty a to z jednoho prostého důvodu - NIKDY nelze u sušených a syrových bylin (ač jsou vakuově zabalené)  100% zajistit, aby při dovozu nebyly kontaminovány mikroplísněmi, proto musí být předem „řádně ošetřeny“ sírou či pesticidy... Veškeré naše byliny  nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou (více  ZDE).

 

Není laboratoř jako laboratoř!

Informací, kterou možná málokdo ví, je skutečnost, že existují zcela odlišná kritéria pro testování potravinových doplňků a pro testování léčiv – samozřejmě, že testování doplňků stravy je komplexně na zcela nižší úrovni (jak kvalitativně, tak i kvantitativně) na přítomnost škodlivých látek, než je tomu u léčiv… Každý prodejce (nejméně 10 z 9) potravinových doplňků však tvrdí, že jeho kvalita je ta nej – stačí se však jen více pídit po detailech, nenechat se opíjet (a opájet) líbivými řečmi, jinak může býti spotřebitel snadno oklamán a zklamán. Rozdíl mezi laboratořemi můžete vidět níže v tabulce:


 

 

Certifikovaná laboratoř pro potravinové doplňky

Certifikovaná laboratoř pro léčiva
(zde jsou testovány všechny produkty TCM Herbs)

IDENTIFIKACE BYLIN

NE

ANO

TĚŽKÉ KOVY

Měď

ANO

ANO

Kadmium

ANO

ANO

Rtuť

ANO

ANO

Arzén

NE

ANO

PESTICIDY

Celkový počet pesticidů

Pouze 330 druhů

Minimálně 511 druhů

PLÍSNĚ A KVASINKY

Aflatoxin B1

NE

ANO

Celkové aflatoxiny

NE

ANO

BAKTÉRIE

Escherichia coli

ANO

ANO

Salmonella

ANO

ANO

Bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří jak z hlediska kvality, tak i kvantity bylin, a hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže (mj. na 511 druhů pesticidů) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny představit a dopřát.

Čínský název Zhi gan cao
Latinský název Glycyrrhiza uralensis
Latinský název užívané části Glycyrrhizae radix preparata
Český název lékořice
Český název užívané části uprav. kořen
Obsaženo ve směsi - kód: 002, 003, 004, 007, 010, 014, 016, 019, 021, 030, 032, 033, 036, 037, 038, 039, 041, 053, 054, 056, 060, 061, 062, 063, 064, 066, 073, 101, 102, 105, 113, 115, 119, 127, 131, 152, 190, 191, 192, 199, 200, 201, 203, 204, 811
Čínský název Da zao
Latinský název Ziziphus jujuba
Latinský název užívané části Zyziphi jujubae fructus
Český název jujuba čínská
Český název užívané části plod
Obsaženo ve směsi - kód: 034, 036, 060, 073, 101, 192, 811
Čínský název Sheng jiang
Latinský název Zingiber officinale
Latinský název užívané části Zingiberis officinalis rhizoma
Český název zázvor obecný
Český název užívané části oddenek
Obsaženo ve směsi - kód: 004, 031, 034, 053, 060, 061, 062, 073, 081, 101, 152, 204
Čínský název Bai shao
Latinský název Paeonia lactiflora
Latinský název užívané části Paeoniae lactiflorae radix
Český název pivoňka bělokvětá
Český název užívané části kořen
Obsaženo ve směsi - kód: 020, 051, 052, 053, 055, 056, 061, 062, 063, 064, 065, 073, 131, 191, 201, 204
Čínský název Gui zhi
Latinský název Cinnamomum cassia
Latinský název užívané části Cinnamomi ramulus
Český název skořicovník čínský
Český název užívané části větvička
Obsaženo ve směsi - kód: 054, 070

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.


V případě pochybností s výběrem
produktů doporučujeme Test Dobrý jazyk, který vyhodnocuje MUDr. Petr Hoffmann.

detail