patička

KRÁLOVSKÁ HOUBA YUNZHI® (199)
CORIOLUS VERSICOLOR WAN mod.

KRÁLOVSKÁ HOUBA YUNZHI® CORIOLUS VERSICOLOR WAN mod.

Toto není e-shop

Působení dle tradiční čínské medicíny:

  • Rozpouští hlen TAN
  • Vylučuje vlhko SHI
  • Ochlazuje horko RE
  • Vyživuje nedostatečný jin jater a ledvin GAN/SHEN YIN XU


Z hlediska tradiční čínské medicíny se v Číně používá u stavů jako kupř.:

  • Nádorová onemocnění
  • Stavy po radiaci a chemoterapii
  • Oslabená imunita (únavový syndrom, EB virus)
  • Hepatitis B

 

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi CORIOLUS VERSICOLOR WAN, která je upravena na dnešní poměry. Výtažek z houby Yunzhi (Coriolus versicolor), která je v Číně nazývána "tráva Říše nebes", je skutečným pokladem mezi bylinami tradiční čínské medicíny a její užívání bylo po staletí pouze výsadou císařů a jeho dvora. Prodlužuje mládí, oddaluje stáří a posiluje organismus a to jak ducha, tak i tělo. Obzvláště pak její vhodnost vynikne u nádorových stavů - viz Rakovina, které jsou dle čínské medicíny vždy souběhem několika faktorů dohromady, a proto jsou i obtížně léčitelné západní chemickou medicínou. Z hlediska čínské medicíny dochází při nádorovém procesu k tzv. stagnaci hlenu TAN v určité dráze. Tato stagnace, jež si můžeme představit asi tak jako "ucpaný okap", který se postupně nad ucpávkou "zanáší vlhkem" aby po čase se tato blokáda přeměnila na vnitřní horko (podobně jako blokáda vlhka ve sklepě vede ke samovznícení uhlí). Vzniklé horko pak vysušuje YIN ledvin a jater, tedy tzv. olej v motoru, jehož nedostatek se projevuje oslabenou imunitou a začarovaný kruh se pomalu, ale jistě uzavírá…Mnohdy se také stává, že okapové stěny nevydrží již déle tento nepřiměřený a dlouhotrvající tlak a proděravějí se v místě blokády, což odpovídá v západní medicíně vniku metastáz. Yunzhi (Coriolus versicolor), díky svým účinkům a vlastnostem, je z hlediska čínské medicíny ideálním pomocníkem a tedy i přímo šit na míru pro tyto stavy. Rovněž i po radioterapii a chemoterapii dochází ke "spálení" již tak zpustošené krajiny našeho organismu (oslabení YIN ledvin a jater) a zvýšení vnitřního horka, proto je nutné co nejdříve a co nejefektivněji krajinu rekultivovat a doplnit zásoby. A optimálním prostředkem je v tomto případě opět Yunzhi (Coriolus versicolor), jež ohromným způsobem "nakopne" vlastní obranné síly organismu, aby se zbavily nežádoucího zanesení, lidově řečeno "vyčistí trubky, profoukne trysky, seřídí karburátor, doplní olej a nahodí motor ". Proto se v Číně používá s úspěchem nejen u rakovin, ale i u takových nemocí, jako je chronický únavový syndrom, EB viróza, roztroušená skleróza, revmatoidní artritis, vitiligo, alopecia areata, diabetes mellitus, Hashimotova thyreoiditis, Sjoegrenův syndrom, Raynaudův syndrom, apod.).

 

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Yun Zhi (Coriolus versicolor) rozpouští TAN, vylučuje vlhko, ochlazuje horko a posiluje YIN ledvin a jater (viz Legendy psané bylinami). Účinnou látkou je polysacharido-polypeptidový komplex, jež má dle posledních výzkumů antitumorózní, imunomodulační a antioxidační účinky. Yun Zhi (Coriolus versicolor) obsahuje specifické betaglukany, které zvyšují aktivitu protinádorových buněk až 100 násobně ! Tyto látky zabraňují růstu nádorových buněk, stimulují vlastní obranné síly organismu (indukují tvorbu interferonu, interleukinu 2, makrofágů, T a B lymfocytů), čímž i zvyšují energii organismu, zmírňují bolest a regenerují kostní dřeň (kupř. po radioterapii a chemoterapii, kdy dochází ke snížení bílých krvinek a krevních destiček). Hua gu (Letinula edodes) je další čínská houba - Šitake, jež rozpouští hlen TAN, detoxifikuje organismus, upravuje metabolismus cukru a snižuje krevní tuky. Účinnou látkou je opět polysacharid Lentinan, jež je dle posledních výzkumů obzvláště účinný u sarkomů. Zhi gan cao harmonizuje účinek bylin ve směsi.


Dávkování - 1 odměrka 2x denně (nejlépe ráno a v poledne, neb na noc je pak zbytečně přehršle energie), děti od 3 do 8  let užívají 1 odměrku denně (zarovnaná odměrka má cca 1,5 g). Vždy je nutné prášek zalít trochou horké vody a řádně rozmíchat, pije se ještě teplý a chutná podobně jako hořká káva či čaj. Stejně tak jej lze i přimíchat do ranního Nápoje čínských MUDRců (kód 900), čímž vznikne i docela chutná snídaně.


Nepoužívat (dle tradiční čínské medicíny) v případě - Akutní napadení zevní škodlivinou (chřipka, angína,…). Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Balení - 30 g bylinného produktu v prášku (100% přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).

Každá šarže bylin v našich produktech je testována v akreditované laboratoři pro léčiva Phytax ve švýcarském Schlierenu, a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety a nápoje naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 511 druhů pesticidů (4 skupiny), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem, obzvláště u produktů z tzv. Třetího světa. Často se stává, že zákazníci v domnění, že užívají bylinné preparáty, jsou naopak "zanášeni" dalšími nežádoucími "chemikáliemi".

Není laboratoř jako laboratoř

Laboratoř pro potravinové doplňky má za povinnost prověřovat pouze přítomnost těžkých kovů, plísní a baktérií - nestanovuje však obsah pesticidů. Zatímco certifikovaná laboratoř pro léčiva navíc identifikuje i jednotlivé byliny a zejména testuje veškeré spektrum pesticidů (minimálně 500 druhů a více). Takových laboratoří je v EU jen několik a cena za jejich služby tomu i odpovídá (viz NE všechny byliny jsou léčivé). Proto je dnes tak důležité pídit se po tom, v jaké laboratoři a na co vše je potravinový doplněk testován, zdali každá šarže a každá bylina, či jen náhodný vzorek, na kolik druhů pesticidů, kolik příměsí a jaké množství přídavných pojivových látek produkt obsahuje apod. – jinak může být spotřebitel snadno oklamán a zklamán… (více Bezpečnost a kvalita produktů TCM Herbs)

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší, tzn. že 1 gram bylinných tablet odpovídá 5 gramům sušených bylin) a kvality (naprosto bezprecedentní testování, a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny a přírodní medicíny vůbec představit a dopřát!
Čínský název Zhi gan cao
Latinský název Glycyrrhiza uralensis
Latinský název užívané části Glycyrrhizae radix preparata
Český název lékořice
Český název užívané části uprav. kořen
Obsaženo ve směsi - kód: 002, 003, 004, 007, 010, 014, 016, 019, 021, 030, 032, 033, 036, 037, 038, 039, 041, 053, 054, 056, 060, 061, 062, 063, 064, 066, 073, 101, 102, 105, 113, 115, 119, 127, 131, 152, 190, 191, 192, 199, 200, 201, 203, 204
Čínský název Hua gu
Latinský název Lentinula
Latinský název užívané části Lentinula edodes
Český název houževnatec
Český název užívané části tělo houževnatce jedlého
Obsaženo ve směsi - kód: 199
Čínský název Yun Zhi
Latinský název Coriolus Versicolor
Latinský název užívané části Coriolus versicolor sporae
Český název outkovka pestrá
Český název užívané části plodnice
Obsaženo ve směsi - kód: 199
detail