patička

Psychosomatické nemoci

Pokud se necítíte dobře a máte pocit, že „něco na vás leze“ (čili vaše tělo signalizuje určitou nerovnováhu), tak při počínající nepohodě zkuste krátkodobý půst. Úplně stačí 1 až 3 dny pouze na vodě a váš stav se zase většinou upraví sám (obdobný přístup volí a doporučuje v českém prostředí mj. už léta herec Jaroslav Dušek). Náš organismus má totiž obrovské autoregulační a autoregenerační mechanismy, jež vedou k přirozenému samouzdravení jednoduchými, zdánlivě primitivními a rádoby babskými prostředky. Jen jim dejme (alespoň občas, pokud to jde) šanci a nenechme se ihned navnadit na „všemocnou farmacii“, která někdy, obzvláště u běžných nemocí, působí tak trochu jako „slon v porcelánu“, respektive volí postup s „kanónem na komára“.

Pamatujme, že veselá mysl je půl zdraví (jeden profesor medicíny ve svých 85 letech, po létech bádání a nesčetných zkušenostech, nedávno napsal: Toto je vlastně i moje největší lékařské zjištění a krédo. A také se praví, že čistota je půl zdraví. Zde se myslí nejen tělesná hygiena, ale především hygiena duševní – čistota naší duše a mysli, abychom se uměli (nejlépe s lehkostí) zbavit všech našich těžkostí, pokud možno doslova vyklopit ze sebe všechny ty negativní vlastnosti a různé křivdy, které si neustále v sobě přiživujeme. A hlavně – abychom dokázali odpustit, neboť jen čistá, nezatížená mysl a duše se může povznést a případně tak i naše nemoci (si) vyléčit! („Radostné srdce rány hojí, avšak duch zarmoucený vysušuje kosti.“).

Celá řada psychosomatických nemocí, hlavně chronických, opakujících se a autoimunních, má mnohdy příčinu a prvotní spouštěč či zážeh právě v této oblasti. A jakmile se nemile takovýto ohýnek (sžíravé negativní myšlenky, zacyklené křivdy...) rozhoří, o to obtížněji se později hasí. V tom případě je osvědčenou nápravou a svlažením biblická zásada: Odpuštění - Milosrdenství - Láska. Pokud toto člověk dokáže, dozajista se mu uleví – jako když spadne kámen ze srdce a tíže z duše i těla (pomoci k tomu může i bylinná směs BAN XIAN HOU PO WAN). Proto odpouštějme o 105... a i po sto šesté!

Pak už jen zbývá další, veselejší zásada: Nebojte se – Radujte se! A život najednou dostane i zcela nové dimenze a smysl. Okolí je náhle zase vlídné a laskavé a svět se zdá býti útulný. Jak málo někdy stačí - podívat se na svoje problémy ze zcela (nebo i jen trochu) jiného úhlu pohledu... a psychosomatické nemoci - třeste se!

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.