patička

Ukázkový výsledek Testu Dobrý sluch

Výsledek:

1. Stagnující energie čchi jater se mění na horko GAN QI ZHI + RE 87%
2. Oheň v játrech a ve žlučníku GAN/DAN HUO 24%
3. Stagnující energie čchi jater s nedostatečností krve a stoupajícím jang jater GAN QI ZHI + XUE XU + GAN YANG SHI 18%

Stagnující energie čchi jater se mění na horko GAN QI ZHI + RE 87%

Příznaky: mírný přerušovaný tinnitus nebo náhlé zhoršení sluchu – vyprovokované stresem, zlepšené odpočinkem a uvolněním, objevuje se před menses, event. pocit tlaku nebo plnosti v uších, není bolest ani výtok, nespavost, neklid, pocit horka, návaly horka, sucho v ústech, hořko v ústech, sušší stolice. Časté zívání, stažení na hrudi, obtížné popadání dechu a plné hluboké nadechnutí, bolesti v podžebří, stažené šíjové svaly nebo čelisti, bolesti hlavy, skřípání zubů, podrážděnost, deprese, občasná únava, zlepšená cvičením, závratě po postavení se na nohy, nepravidelná menses – zkrácený cyklus či silná menses, premenstruační syndrom, napětí v prsou.

Příznaky: mírný přerušovaný tinnitus nebo náhlé zhoršení sluchu – vyprovokované stresem, zlepšené odpočinkem a uvolněním, event. pocit tlaku nebo plnosti v uších, není bolest ani výtok, nespavost, neklid, pocit horka, návaly horka, sucho v ústech, hořko v ústech, sušší stolice. Časté zívání, stažení na hrudi, obtížné popadání dechu a plné hluboké nadechnutí, bolesti v podžebří, stažené šíjové svaly nebo čelisti, bolesti hlavy, skřípání zubů, podrážděnost, deprese, občasná únava, zlepšená cvičením, závratě po postavení se na nohy.

Terapie: Zklidnění zčeřené hladiny (062) + Nápoj čínských mudrců (900)

Doporučená strava:

  • Obiloviny a luštěniny: BioSlzovka - Bílá perla Východu (kód 910), pšenice špalda (bulgur), kroupy, amarant, rýže celozrnná, rýže kulatozrnná, fazole mungo ( i klíčky), fazole adzuki ( i klíčky), sójová pasta, tofu, miso
  • Zelenina a houby: pravé hřiby, žampióny, houby shitake, chřest, čekanka, dýně, cukety, artyčoky, čerstvé syrové zelí, celer, ředkvičky, okurky
  • Ryby a dary moře: krabi, krevety, chobotnice, mořské řasy Nori
  • Maso: králík, vepřový mozeček, ledviny, játra
  • Ovoce, ořechy a semena: jahody, fíky, grapefruity, hrušky (obzvláště slupky), hroznové víno,, maliny, červený rybíz, melouny, sušená mandarinková kůra, bambusové výhonky (i konzervované)
  • Koření a byliny: bazalka, lékořice, aloe, máta peprná, pampeliška, kopretina, chryzantéma
  • Nápoje a ostatní: zelený čaj, Nápoj čínských MUDRců (kód 900), čerstvý tvaroh, syrovátka, čerstvé přírodní sýry (žervé)

Nedoporučená strava:

Potraviny, jež přinášejí tzv. horko a oheň do organismu jako je ostré koření, alkohol a černá káva, mastná a tučná jídla, slaná, grilovaná, dlouze pečená, smažená a uzená jídla, uzeniny, konzery, sladkosti, kravské mléko a mléčné výrobky (nejedná se však o kr. mléko nepasterizované a nehomogenizované - čili přímo od samovýrobce či tzv. mléko z kontejneru, jinak vhodné je i kozí a ovčí mléko). Nedoporučuje ani vaření v tlakovém hrnci a přejídání se, stejně tak i konzumace většího množství jakéhokoliv masa a vůbec ne zvěřina.

Zpět na výsledek

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.