patička

Masáže pro ženské zdraví - Bc. Hana Lesná Lipárová

Bc. Hana Lesná Lipárová
Masáže pro ženské zdraví, bylinné napařování, těhotenské masáže, péče o ženu v šestinedělí, zavinování bříška, rituály

Již několik let se zabývám péčí o tělo masážemi a vědomým dotekem. V posledním roce jsem rozšířila své služby pro ženy o poskytování bylinného napařování. Dokončuji studium u České Asociace Dul a jako začínající poporodní dula, sbírám praxi v péči o ženy po porodu a v šestinedělí.

Nabízím:

Péče o ženu v těhotenství

Těhotenská masáž – jemná relaxační masáž možná od ukončeného prvního trimestru

Ženská bylinná napářka jako příprava na porod prohřátí porodních cest bylinnou párou. Ladění na příchod miminka. Možné začít od ukončeného 38 týdne, u vícečetného těhotenství od ukončeného 36 týdne.

Pro nastavení vhodného schéma napařování společně zkonzultujeme Váš zdravotní stav.

Zavinování bříška šátky Rebozo – podpora svalů těhotného bříška, prohřátí, prevence a úleva od křížových bolestí, opora zad. Šátky Reobozo možné vyzkoušet a objednat u mne.

Bylinné směsi na přání z domácí sušárny farmy Jedlé bylinky a čaje z Novohradských hor

Předporodní rituál – připravuji podle ženina přání - ladění na porod, porodní přání, podpora v kruhu žen, nebo v kruhu rodiny

Poradenství a příprava plánu na období šestinedělí – po porodu je žena zranitelná stejně jako její novorozené dítě. Zaslouží si péči a pozornost okolí. V nejlepším případě by měla pouze ležet s miminkem v posteli a vstávat pouze pro potřeby hygieny. Je to čas, kdy se učí kojit, sbírá síly a hojí se její poporodní poranění. V dnešní době se vytratila důležitost tohoto období. Proto je dobré uvědomit si, že porodem mateřství teprve začíná přípravu na toto vzácné období počátku nepodcenit.

Péče o ženy nejen v šestinedělí

Masáž Pravka – Hluboká celotělová masáž podle ruských a slovanských tradic. Pomáhá rozproudit v těle tři hlavní tekutiny lymfu, krev a žluč. Pracuje s postavením vnitřních orgánů bříška, je prevencí diastázy a prolapsu dělohy. 90-120 Minut

Masáž bříška bylinnými měšci – prohřívací masáž pomocí horkých bylinných měšců. Vhodná i v šestinedělí. Zahrnuje rozmasírování bříška masáží, a následné prohřátí horkými měšci 30-45 Minut

Relaxační masáž – masáž na přání podle aktuálních potřeb či obtíží 60-120 minut

Péče o císařskou jizvu -  pomoc s péčí o jizvu po císařském řezu, informace o sebepéči, masáž bylinnými oleji podle aktuálního stavu

Bylinná napářka jako forma sebepéče – bylinné napařování je nejúčinnější ve formě pravidelné krátké napářky doplněné relaxací. Čas relaxace doplňuji masáží rukou, hlavy, nohou či dekoltu. 60-90 Minut.

Rituál zavírání kostí – rituál jako oslava přerodu ženy v matku, rituál jako oslava v kruhu rodiny, rituál jako forma prožití si uzavření jakéhokoli období, rituál jako fyzické zavření těla pomocí šátků Rebozo. Tradičně se provádí poslední 40 den období šestinedělí. Lze si jej dopřát i kdykoli jindy a pro jakoukoli formu potřeby něco ve svém životě uzavřít. V Mexiku je součástí tradiční péče o nedělku, po jeho absolvování se žena po šestinedělí vrací zpět do své síly.

Rituály připravuji dle individuálního přání. Jejich délka se pohybuje od 3-6 hodin.

Péče poporodní duly - je službou, kdy navštěvuji ženu u ní doma. Zajímám se o její psychický a fyzický stav, mohu zkontrolovat kojení, poradit s péčí o miminko. Podle aktuálních potřeb ženy propojuji poradenství s péčí o tělo bylinným napařováním, zavinováním, masáží. Mohu přinést horký vývar, pomoci s mladšími dětmi, nabídnout psychickou oporu, ujištění, sdílení porodní zkušenosti.

Během března 2022 nabízím na své služby zaváděcí ceny:

  • Masáž (1 hodina) - 550Kč
  • Masáž Pravka (1,5 hodiny) - 900Kč
  • Poradenství v poporodní péči (1hodina) - 400Kč
  • Masáže spojené s bylinnými měšci a bylinné napařování (30 minut) - 300Kč
  • Od dubna 2022 ceny služeb viz web: https://www.laskavapeceozenstvi.cz/

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.