patička

004 PRŮSMYK VĚTRNÉ HORY
CHUAN XIONG CHA TIAO WAN - EAF

004 PRŮSMYK VĚTRNÉ HORY CHUAN XIONG CHA TIAO WAN - EAF

Toto není e-shop

Působení dle TCM:

  • Vylučuje napadení zevním větrem

Více informací o této bylinné směsi a jejích účincích naleznete ve veřejně dostupných zdrojích nebo v katalogu bylinných produktů TCM Herbs®.

Popis dle TCM - Tato směs je zaměřena na stavy způsobené škodlivým větrem FENG, a to jak chladným větrem FENG/HAN, tak částečně i horkým větrem FENG RE. Nejčastěji to bývá po zpocení a „ofouknutí“ – průvan, stažené okénko v autě, klimatizace…

Dle TCM „vítr FENG je příčinou 1 000 nemocí – je nesnadné jej uchopit, polapit a vyloučit“. Proto i mnoho chronických a obtížně léčitelných nemocí začalo zprvu jako „obyčejná chřipka či viróza“. Škodlivý vítr FENG snadno proniká do povrchových částí těla (kůže a podkoží, ale i do svalů), zavrtává se hlouběji do vnitřku těla (střev CHANG, močového měchýře PANG KUANG), po čase napadá i játra GAN a vyčerpává esenci ledvin SHEN JING…

Při napadení těla zevním větrem FENG se jako první vždy objeví potíže v horní části těla – zablokuje jangové dráhy, jež se setkávají na hlavě.

Při napadení dráhy plic FEI, která je první na řadě (nejvíce na povrchu, a tedy i nejcitlivější na poškození větrem FENG), blokuje pohyb energie čchi plic FEI QI.

Při napadení povrchové obranné vrstvy WEI zdárná energie ZHENG QI pak i zdárně bojuje proti škodlivé energii XIE QI tím, že zvýší teplotu, aby vyloučila chladný vítr FENG/HAN z povrchu těla. Čím silnější je obranná energie ZHENG QI, tím vyšší je i teplota. Toto blahodárné zvýšení teploty by bylo „hříchem“ v počátku napadení větrem (cca 48 hodin) potlačovat a tlumit! Je to podobné, jako bychom fošnami přikrývali oheň a bláhově si mysleli, že jsme jej takto uhasili – po chvíli se oheň rozhoří o to více a hlouběji… Je zapotřebí nechat oheň řádně vyhořet a nepřilévat do něj další olej.

Při napadení obranné vrstvy WEI (kůže a svalstvo) dochází i k narušení harmonie s vrstvou výživy YING (krev XUE a tělesné tekutiny JIN YE) ve formě třesení – organismus se mechanickými pohyby svalstva snaží zbavit a vypudit chladný vítr FENG/HAN. Obvykle se objevuje i odpor k větru či chladu – dle toho, zdali převládá při napadení škodlivý vítr FENG či chladný vítr FENG/HAN.

Více informací pak naleznete v tomto článku nebo v Katalogu bylinných produktů TCM Herbs.

Ukazuje se, že bakterie získávají čím dál větší rezistenci vůči antibiotikům. Tento článek přímo hovoří o tom, že jsme na konci antibiotické éry. Co z pohledu západní medicíny se může zdát jako neřešitelný rébus, na to má TCM již tisíciletími prověřený přístup a léčebné protokoly.

Dávkování - Tyto bylinné tablety se zapíjejí zeleným čajem (jakýmkoliv), protože ten má chladnou povahu HAN a hořkou chuť, čímž pročišťuje větrnou horkost FENG RE. Kromě toho oslabuje i zahřívající a vysušující působení bylin proti škodlivému větru FENG. Tím je ve vzestupných procesech zachován i dostatečný sestup účinku bylin.

Bylinné tablety lze užívat v obvyklé dávce 3x denně 4 tablety nebo 2x denně 6 tablet, u dětí se pak řídíme věkem, a sice 1 rok – 1 tbl 3x denně (kupř. 4leté děcko může užívat 3x2 tbl denně). Platí zde jedna zásada, že „na velkou díru velká záplata“ čili dávkování lze přizpůsobit dle stavu a intenzity potíží pacienta, obzvláště u akutních stavů (virózy, akutní záněty, bolestivé stavy apod.). Proto v Číně používají dávku až 2 - 3x vyšší, tj. až 5x8 tbl denně na začátku nemoci a postupně se dávka snižuje dle ústupu potíží. („Když chytne stoh slámy, kýblem vody ho neuhasíš,“ říká zase jedno české přísloví). Tablety se užívají většinou na lačno, a to minimálně 15 minut před jídlem (neznamená to však, že když člověk předtím nejí, tak se musí nutně najíst, aby mohl užívat byliny, ale prostě na lačno!) anebo 30 minut po jídle a zapíjejí se teplou vodou. V případě, že užíváte zároveň i chemické léky, tak je NIKDY neužívejte s bylinnými produkty současně! Platí pravidlo, že bylinné produkty se užívají vždy před jídlem (cca 1/2 hodiny) a chemické léky zase po jídle (nejlépe s odstupem 1 hodiny od bylin).

Naše tablety neobsahují žádné příměsi, leštící látky či lepidla. Jako pojivo slouží pouze přírodní mikrokrystalická celulóza, a to jen maximálně do 1 %. Proto musí býti slisovány do velice tvrdých kompaktních tablet, které se obtížněji rozpouštějí a někomu možná i hůře polykají – vždy je však vše individuální a záleží zvlášť na každém jedinci.

TCM video: Jak nejlépe užívat byliny TCM Herbs?

 

Pozor! Tuto směs užívejte pouze v počátku do prvního zpocení! Poté přejděte na Chlad ranní mlhy (kód 002).


Balení: 100 tablet / 30 g (100% přírodní, jedinou pojivovou látkou je přírodní celulóza max. do 1%; vyrobeno z koncentrovaných bylin v poměru 5:1, tzn. že při výrobě je použito 5 g sušených bylin na 1 g bylinných tablet)

Bezpečnost, kvalita a účinnost produktů TCM Herbs®

Každý prodejce potravinových doplňků uvádí totéž: Bezpečnost, kvalita a účinnost našich produktů je pro nás absolutní prioritou a věnujeme jí maximální pozornost. Jak je tomu však ve skutečnosti, tak to se pokusíme vysvětlit níže, neb nezasvěcený uživatel snadno podlehne přesvědčení, že užívá to nejlepší z přírody… Možná, že Vám níže uvedené postupy napomohou se lépe zorientovat v této složité džungli reklam, polopravd a různých fake news:

Odkud pochází naše byliny?

Naším jediným dodavatelem je belgická firma Medichin, která dováží veškeré byliny od firmy Min Tong z Tchaj-wanu. Tato renomovaná firma byla založena již v roce 1938 a patří proto na Tchaj-wanu i vůbec k nejstarším v této oblasti. Min Tong vařením surových bylin vytváří pasterizovaný prášek podobný kakau. Belgická firma Medichin pak tyto koncentrované bylinné prášky zpracovává do bylinných tablet a nápojů (z 5 g surových bylin se vyrábí 1 g bylinných tablet). Výrobce upozorňuje, že každá šarže bylin může mít někdy i jinou barvu, chuť či vůni, neb jsou to přírodní, a ne geneticky formované produkty, ale vždy tyto byliny mají naprosto stejný účinek.

Každá šarže jednotlivých bylin (188 druhů) je testována v akreditované laboratoři pro léčiva Phytax ve švýcarském Schlierenu, a to na  identifikaci bylintěžkých kovů (rtuť, kadmium, olovo, arzén a měď),  baktérií (E.coli, Salmonely),  plísní a kvasinek (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny) a  na 511 pesticidů (organochlorové, organofosforové, pyretroidní, dusíkaté a ostatní pesticidy).  Dále jsou všechny naše produkty v ČR pravidelně kontrolovány SZPI, která odebírá vzorky na těžké kovy, baktérie a plísně (ne však na pesticidy…).

Nedovážíme jednotlivé syrové ani sušené byliny, ale pouze koncentrované práškové bylinné extrakty a to z jednoho prostého důvodu - NIKDY nelze u sušených a syrových bylin (ač jsou vakuově zabalené)  100% zajistit, aby při dovozu nebyly kontaminovány mikroplísněmi, proto musí být předem „řádně ošetřeny“ sírou či pesticidy... Veškeré naše byliny  nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou (více  ZDE).

 

Není laboratoř jako laboratoř!

Informací, kterou možná málokdo ví, je skutečnost, že existují zcela odlišná kritéria pro testování potravinových doplňků a pro testování léčiv – samozřejmě, že testování doplňků stravy je komplexně na zcela nižší úrovni (jak kvalitativně, tak i kvantitativně) na přítomnost škodlivých látek, než je tomu u léčiv… Každý prodejce (nejméně 10 z 9) potravinových doplňků však tvrdí, že jeho kvalita je ta nej – stačí se však jen více pídit po detailech, nenechat se opíjet (a opájet) líbivými řečmi, jinak může býti spotřebitel snadno oklamán a zklamán. Rozdíl mezi laboratořemi můžete vidět níže v tabulce:


 

 

Certifikovaná laboratoř pro potravinové doplňky

Certifikovaná laboratoř pro léčiva
(zde jsou testovány všechny produkty TCM Herbs)

IDENTIFIKACE BYLIN

NE

ANO

TĚŽKÉ KOVY

Měď

ANO

ANO

Kadmium

ANO

ANO

Rtuť

ANO

ANO

Arzén

NE

ANO

PESTICIDY

Celkový počet pesticidů

Pouze 330 druhů

Minimálně 511 druhů

PLÍSNĚ A KVASINKY

Aflatoxin B1

NE

ANO

Celkové aflatoxiny

NE

ANO

BAKTÉRIE

Escherichia coli

ANO

ANO

Salmonella

ANO

ANO

Bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří jak z hlediska kvality, tak i kvantity bylin, a hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže (mj. na 511 druhů pesticidů) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny představit a dopřát.

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.


V případě pochybností s výběrem
produktů doporučujeme Test Dobrý jazyk, který vyhodnocuje MUDr. Petr Hoffmann.

detail