patička

050 PROBUZENÍ ŠÍPKOVÉ PRINCEZNY®
SHUI HUA MU JING WAN - WLA

Video - Probuzení šípkové princezny

050 PROBUZENÍ ŠÍPKOVÉ PRINCEZNY® SHUI HUA MU JING WAN - WLA

Toto není e-shop

Působení dle TCM:

 • Posiluje Esenci a YANG Ledvin
 • Harmonizuje nerovnováhu Koncepčních drah
 • Vyživuje Krev a rozprouďuje Blokádu Krve z Nedostatku
 • Rozprouďuje Stagnaci QI Jater

Více informací o této bylinné směsi a jejích účincích naleznete ve veřejně dostupných zdrojích nebo v katalogu bylinných produktů TCM Herbs®.

Popis dle TCM - Menstruační cyklus lze jako obvykle v TCM popsat a znázornit tak, jak vše přirozeně probíhá v přírodě. Představme si přehradu, do které přitéká voda z řeky. Síla stěny odpovídá velikosti přehrady (děloha). Jednou měsíčně se její kapacita průběžně naplňuje do optimální výše a pak již je třeba zvednout stavidla a upustit přehradu, jinak by se mohla hráz protrhnout nebo voda přetéci a způsobit záplavy (stagnace energie čchi QI ZHI). Stejně tak je škodlivý opačný stav, kdy pramen (esence ledvin SHEN JING) nevydá dostatečně vody (nedostatek krve XUE XU), a přehrada pak vysychá (nedostatek krve s následnou blokádou YU XUE XU). Obdobně vysychá i při nadměrném horku (horko v krvi RE XUE). Rovněž by měla být voda v tekutém stavu, jinak v přehradě zamrzne (chlad HAN v děloze). Pokud jsou ve vodě nečistoty, tak mohou ucpat výpustní otvory (blokáda krve YU XUE). Z tohoto všeho je patrné, že je nutná naprostá souhra všech zúčastněných - vydatný zdroj kvalitní vody, odpovídající kapacita nádrže, dobré klimatické podmínky, včasné vytažení stavidel, dostatečná síla přehradní stěny... Toto vše lze nejlépe nastavit pomocí jediné bylinné směsi SHUI HUA MU JING WAN (známá také jako Probuzení šípkové princezny), která působí na všechny 4 fáze menstruačního cyklu, a to jak posílením ledvinné esence SHEN JING, tak i vyživením a rozprouděním krve XUE, stejně jako rozprouděním stagnující energie čchi jater GAN QI ZHI.

Pohled západní medicíny - Hlavní bylinou ve směsi je Vitex agnus - castus, který obsahuje hlavně esenciální mastné kyseliny, silice a flavonoidy. Poslední výzkumy ukazují, že nejdůležitější je jeho vazba na dopaminergní receptory D2 na laktotropní buňky předního laloku hypofýzy,  čímž snižuje uvolňování prolaktinu. Terapeutický účinek je nepřímý (přes „mistrovskou hormonální žlázu“ -  podvěsek mozkový) a spočívá v ovlivnění celé řady hormonů, zejména prolaktinu a progesteronu, a to v závislosti na dávce. V nízkých dávkách snižuje hladinu estrogenu a zvyšuje hladinu progesteronu a prolaktinu, což je pravděpodobně způsobeno inhibicí výdeje folikulostimulačního hormonu FSH a zvýšením výdeje luteinizačního hormonu LH. Při užívání vysokých dávek zůstávají hladiny FSH a LH nezměněny, zatímco hladina prolaktinu klesá. Tyto účinky vysvětlují kupř. stav, proč v nízkých dávkách tato bylina zvyšuje tvorbu mateřského mléka, zatímco ve vysokých dávkách má účinek opačný. Nepřímo tak pozitivně ovlivňuje a harmonizuje nejen hormony vaječníků a dělohy, ale i štítné žlázy a zdárně tak přispívá k dobré kvalitě života.

Více informací pak naleznete v Katalogu bylinných produktů TCM Herbs.

Dávkování Ženy užívají 2 odměrky (1 odměrka – 1 gram) bylinného prášku 1 × denně ráno. Prášek se zalije 2 dcl horké vody a poté teplý vypije. Při silném premenstruačním syndromu lze zvýšit dávku od ovulace (cca 1 týden před menstruací) až do objevení se krvácení na 4 odměrky denně, poté opět se užívají 2 odměrky denně. Tato bylinná směs se může užívat dlouhodobě, bez přerušení a bez vedlejších účinků, neboť velice jemně, nenásilně a nepřímo (pomocí tzv. zpětné osy: podvěsek mozkový – štítná žláza – vaječníky) přispívá k  hormonální rovnováze. Minimální délka užívání je 3–6 měsíců, ale lze možno ji prodloužit i na rok či déle, v závislosti na hormonální dysbalanci. Lze užívat i preventivně, jelikož každá žena ztrácí při menses krev a je třeba ji doplňovat.

Muži užívají vždy konstantní dávku po celý měsíc, tedy 2 odměrky (1 odměrka – 1 gram) bylinného prášku.

TCM video: Jak nejlépe užívat byliny TCM Herbs?

Neužívat (dle TCM) v případě - těhotenství.

 

Balení: 30 g bylinného produktu v prášku (100 % přírodní, bez jakýchkoliv syntetických či pojivových látek).

 

PROBUZENÍ šípkové princezny aneb ŽENY V 21. STOLETÍ

Téměř každá žena se v dnešní době potýká s různými hormonálními potížemi. Stresový způsob života, chemizovaná a fastfoodová stra­va a obzvláště pak syntetické hormony v jakékoliv podobě (hormonální antikoncepce, kortikoidní spreje atd.) - to vše narušuje hormonální rovnováhu. Každá nerovnováha je pak i dle TCM předpokladem pro různé potíže a nemoci. V současnosti neexistuje mnoho bylin, které dokáží účinně, vyváženě a bez vedlejších účinků působit na obnovení hormonální rovnováhy – a to jak u žen, tak i u mužů! Jednou z takovýchto mála bylin je právě SUI HUA MU JING. Tím se tato bylina podstatně odlišuje od umělých, chemických a tělu naprosto cizích hormonů.

 

Žena nositelkou rodu

Dle TCM jsou veškeré hormony produkovány ledvinnou esencí JING SHEN, ukládány do dráhy jater GAN a odtud jsou krví XUE rozmísťovány po těle do místa určení - tak praví učení i učení mistři tradiční čínské medicíny. Tuto jednoduchou zásadu je třeba neustále míti na paměti i pro veškeré hormonální poruchy. Každá žena je od nepaměti předurčena býti nositelkou rodu a k tomu je ve své přirozenosti též uzpůso­bena. Dle čínské medicíny mají ženy v převaze jinovou složku. YIN představuje veškeré tekuté části JIN YE (sliny, lymfa, mezibuněčná tekutina apod.) včetně krve jako takové. Krev XUE je produkována dráhou sleziny PI, uchovávána v dráze jater GAN a její cirkulaci řídí dráha srdce XIN. Pod tím vším je „podepsána“ (anebo ještě lépe: nad tím sídlí jako supervizor) dráha ledvin SHEN, respektive její esence JING, která je nadřazena veškerému blahodárnému dění v organizmu, dodává chybějící energii ze svých rezerv a řídí a kontroluje ty správné kroky a chod organizmu. Z výše popsaného vyplývá, kteréže to složky se podílejí na hormonálních potížích – dráha ledvin SHEN, jater GAN, sleziny PI a srdce XIN a krev XUE.

 


 

Hormony jako ryby ve vodě

Pro názornější představu si můžeme představit krev XUE jako vodu v potoce a hormony pak jako ryby ve vodě. Nedostatek krve XUE XU z pohledu západní medicíny představuje její nedostatek jak kvantita­tivně coby nedostatek železa, červených krvinek, krevního barviva apod., tak i kvalitativně – viskozita krve je vyšší a krev je pak „hustší“, teče pomaleji, stagnuje a blokuje se (kupř. leidenská mutace, trombózy a embolie u žen). Nedostatek vody v potoce (v našem případě nedostatek krve XUE XU) pak neumožňuje ani rybám (v našem případě hormonům) se v ní udržet, natož ještě pomnožit. Syntetické hormony pak představují uměle vypěstované násady ryb, které vléváme do potoka, v němž je málo vody, takže tyto uměle vysazené ryby záhy stejně uhynou. Tento odpad pak ucpává potok, blokuje řečiště, tlí, zahnívá („ryba smrdí od hlavy“) a doslova otravuje přírodu (v našem případě náš organismus) toxickým bahnem…(Více ZDE)
Není to příliš veselé konstatování a ani perspektivní, ale je to, bohužel, konstatování holé skutečnosti. Jak se tedy navrátit zase zpět k přirozeným zákonitostem našeho těla?

Krev XUE oslabuje:

 • Nepravidelnost v jídle – vynechání zdravé a teplé snídaně, jedení v rychlosti a ve stresu, nepravidelné jedení, jedení na noc, špatný výběr a kvalita jídel…
 • Nepravidelný a nedostatečný spánek (třísměnný provoz…)
 • Nadměrná intelektuální činnost bez odpočinku
 • Nadměrné přemítání, přemýšlení, vracení se do minulosti…
 • Negativní emoce jako je strach, závist, nenávist…
 • Nadměrná fyzická činnost bez odpočinku
 • Nadměrná sportovní zátěž (dlouhé běhy apod. ) a nadměrné pocení
 • Nadměrná menstruace, porody, potraty a kojení
 • Užívání jakékoliv hormonální antikoncepce (tbl, inj, tělíska, Postinor…)
 • Nadměrné sledování TV, PC, mobilů (více než 2 hod denně…)
 • Potraviny, které tzv. přinášejí vlhko a chlad do organismu jako je kupř.  syrová zelenina a syrové ovoce, studené nápoje, „bublinkové“ nápoje, sycené kysličníkem uhličitým  (voda, limonády, chito, šampaňské apod.),  černá káva, sladkosti, jednostranná výživa (vegetariánství, makrobiotika…)

Krev XUE posiluje:

 • Pravidelnost, řád a pořádek (jídlo, spánek, práce…)
 • Duševní vyrovnanost (či alespoň snaha o ni)
 • Nepřepínání fyzických sil
 • Pravidelný odpočinek
 • Potraviny, jež tzv. posilují krev XUE a esenci ledvin jako jsou červená masa (hovězí, jehněčí, divočina, tuňák), hovězí polévka (nejlépe z oháňky), jakékoliv játra (i játrové knedlíčky) a ledvinky, polévka ze slepice včetně masa (ne však kuře nebo kohout!), perlička (kupř. na červeném víně), holoubě, křepelka, jakékoliv vejce, obzvláště pak žloutek, červená řepa (nikdy ne však syrová! ale vařená, kupř. ideální je boršč),  mušle (slávky), krevety, teplé snídaně (buď polévka nebo kaše z pohanky, rýže či jáhel), špaldová káva, Nápoj čínských MUDRců (900)Nápoj z pravého ženšenu (822), čirok, cizrna (falafel, humus) černá a červená čočka, černé fazole, teplé tekutiny, nesycené kysličníkem uhličitým („bez bublinek“)

 

Měsíčky jedna báseň

Jak sám již název napovídá, měsíčky by se měly pravidelně opakovat 1× měsíčně. Pokud tomu tak není, TCM může pomocí bylin tuto kvalitu jemně (znovu)nastavit a dlouhodobě udržovat.
Fyziologická menstruace se objevuje mezi 13. až 50. rokem života. Bezproblémová menstruace trvá 3 až 5 dnů, maximálně 7 dnů a je bezbolestná. Proud krve teče nepřerušovaně. Na počátku je menstruační krev jasně červená a v průběhu krvácení o něco ztmavne. Neobsahuje jakékoliv sraženiny. V žádném pří­padě není vodnatá ani hlenovitá. Po skončení krvácení nedochází k dalšímu ukapávání ani špinění krve. Takto by měla vypadat optimální menstruace.

Menstruační cyklus lze jako obvykle v TCM popsat a znázornit tak, jak vše přirozeně probíhá v přírodě. Představme si přehradu, do které přitéká voda z řeky. Síla stěny je odpovídající velikosti přehrady (děloha). Jednou měsíčně se její kapacita průběžně naplňuje do optimální výše a pak již je třeba zvednout stavidla a upustit přehradu, jinak by se mohla hráze přehrady protrhnout nebo by mohla voda přetéci a způsobit záplavy (stagnace energie čchi QI ZHI). Stejně tak je škodlivý opačný stav, kdy pramen (esence ledvin SHEN JING) nevydá dostatečně vody (nedostatek krve XUE XU) a přehrada pak vysychá (nedostatek krve s následnou blokádou YU XUE XU). Stejně tak vysychá i při nadměrném horku (horko v krvi RE XUE). Rovněž by měla býti voda v tekutém stavu, jinak v přehradě zamrzne (chlad HAN v děloze). Pokud jsou ve vodě nečistoty, tak mohou ucpat výpustní otvory (blokáda krve YU XUE). Z tohoto všeho je patrné, že je nutná naprostá souhra všech zúčastněných - vydatný zdroj kvalitní vody, odpovídající kapacita nádrže, dobré klimatické podmínky, včasné vytažení stavidel, dostatečná síla přehradní stěny.

Poruchy menstruace

Hodně červené krve, která netmavne - horko RE
Tmavá krev - horko RE, chlad HAN, stagnace čchi QI ZHI nebo blokáda krve YU XUE
Sražená krev - jakákoliv stagnace čchi QI ZHI, krve YU XUE, chladu HAN, horka RE
Světlá krev - stav nedostatku XU nebo vlhka SHI
Zapáchající menstruace - vlhké horko SHI/RE
Předčasná menstruace - horko RE
Opožděná menstruace - chlad HAN
Příliš silná menstruace - stav nadbytku SHI a/nebo horko RE
Příliš slabá menstruace - stav nedostatku XU a/nebo chladu HAN
Přerušovaná menstruace - blokáda krve YU XUE
Krev odkapává i po menstruaci (i po 7 dnech) - nedostatek energie čchi QI XU

 

4 fáze menstruačního cyklu:

 1. Menstruační (krvácivá) fáze trvá obvykle kolem 3 – 5 dní a během tohoto období dochází k odlučo­vání odumřelé děložní sliznice, která putuje vaginou pryč z těla a to ve formě krvácení. Někdy se men­struaci říká, že „je to pláč dělohy nad neoplodněným vajíčkem“. Vliv hormonů: Dochází i k poklesu hormonů estrogenu a progesteronu, které odpovídají za růst děložní sliznice a žlutého tělíska. Dle TCM dochází k rozproudění blokády krve YU XUE, a to díky rozproudění stagnující energii čchi jater GAN QI ZHI a krve jater GAN YU XUE.
 2. Pomenstruační (folikulární) fáze trvá obvykle 7 dní a během tohoto období ve vaječníku začínají růst tzv. folikuly (vajíčka). Pouze jeden folikul vždy dozraje, u ostatních dojde k zástavě růstu. Souběžně s růstem folikulů dochází i k růstu děložní sliznice (výstelky). Vliv hormonů: Růst folikulů zaručuje hormon vylučova­ný hypofýzou (podvěsek mozkový), který se označuje jako FSH – folikuly stimulující hormon. Obaly vajíček ve folikulu produkují ženské hormony estrogeny. Estrogeny zaručují, že dochází k růstu děložní sliznice. Dle TCM je v této fázi oslabená krev XUE XU a oslabený jin YIN XU a YANG XU, stejně jako dráhy početí CHONG MAI a REN MAI jsou v nedostatku.
 3. Prostřední (ovulační) fáze trvá obvykle 7 dní. Jakmile dozraje vedoucí folikul, praskne a uvolní se zralé vajíčko a nastává ovulace. Vajíčko putuje vejcovodem, kde čeká na oplodnění. Souběžně v oblasti dě­ložního hrdla dochází ke změně hlenu, který je nyní schopen propouštět spermie do dělohy, aby mohly následně putovat do vejcovodu a spojit se s vajíčkem. Vliv hormonů: Luteinizační hormon LH vylučovaný hypofýzou způsobuje dozrání vajíčka a taktéž je zodpovědný za vznik žlutého tělíska, které produkuje progesteron. Díky progesteronu se vytvořená děložní výstelka udržuje několik dní bez jejího rozpadání. Dle TCM v této fázi postupně krev XUE a jin YIN naplňují dráhy početí CHONG MAI a REN MAI.
 4. Předmenstruační (luteální) fáze trvá obvykle 7 – 9 dní. Po ovulaci se zbytek folikulu přemění na tzv. žluté tělís­ko, které po několik dní v důsledku sekrece progesteronu udržuje děložní výstelku vcelku do doby, než se v něm usídlí oplodněné vajíčko. Pokud vajíčko není oplodněno, žluté tělísko zanikne, s ním se sníží i hladina progesteronu a dojde i k rozkladu děložní výstelky. Začíná pak proces menstruačního krvácení a celý cyklus se znovu opakuje. Dle TCM v této fázi stoupá jangová energie čchi YANG SHI a rozprouďuje se jaterní energie čchi GAN QI ZHI tak, aby se při menses mohla uvolnit i jaterní krev GAN YU XUE.

Plodná řeka života

Menstruační cyklus lze jako obvykle v TCM popsat a znázornit způsobem, jakým vše přirozeně probíhá v přírodě. Představme si pramen vody (esence ledvin SHEN JING), který průběžně naplňuje přehradu. Síla stěny je odpovídající velikosti přehrady (děloze), přičemž stavidla jsou nastavena tak, že při dosa­žení optimální hladiny se (díky esenci ledvin SHEN JING a její zpětné vazbě) automaticky zvednou (krvá­cení při menses) a po upuštění patřičného množství se zase samy uzavřou (skončení krvácení při men­ses). Tento mechanismus je řízen, obdobně jako zdroj vody, pomocí zpětné vazby (esence ledvin SHEN JING, kterou v tomto případě představuje podvěsek mozkový – hypofýza). Zpětná vazba funguje tak, že po úbytku vody v přehradě (po menstruačním krvácení) pramen zesiluje svůj výdej a po určité době, kdy se přehrada začíná naplňovat (před menstruačním krvácením), tak zase vydatnost pramene slábne, díky čemuž se i pramen „odpočine“ (a zregeneruje se tak esence ledvin SHEN JING). Jak vidno, esence ledvin SHEN JING a krev XUE hrají zásadní roli v tomto přirozeném procesu. Esence ledvin SHEN JING zajišťuje dostatek vody (krve XUE) z pramene, který naplňuje pravidelně přehradu, a současně i zvedá, při dosaže­ní optimální hladiny, včas stavidla, aby voda nepřetekla a nezpůsobila tak záplavy (stagnace energie čchi QI ZHI – kupř. vaječníkové cysty, prsní cysty či premenstruační syndrom). Stejně tak zase v pravou chvíli spouští stavidla (ukončení menstruace), jinak by voda neustále vytékala (špinění, dlouhotrvající menstru­ace či endometrióza) až pod kritickou hladinu a přehrada by postupně vysychala (zástava menstruace). Škodlivý je i opačný stav, kdy pramen (esence ledvin SHEN JING) nevydá dostatečně vody (nedostatek krve XUE XU) a přehrada pak vysychá (nedostatek krve s následnou blokádou YU XUE XU – kupř. vyne­chávající menstruace). Stejně tak vysychá i při nadměrném vnitřním horku (horko v krvi RE XUE), které urychluje předčasné vytažení stavidel (předčasné krvácení). Rovněž by měla býti voda v tekutém stavu, jinak v přehradě zamrzne (vnitřní chlad HAN v děloze – kupř. opožděná či bolestivá menstruace). Pokud jsou ve vodě nečistoty, tak mohou ucpat výpustní otvory (blokáda krve YU XUE – kupř. bolestivá menstru­ace se sraženinami). Hormonální antikoncepce funguje jako „umělý hrázný“, který, i když už je přehrada naplněna, tak ji buď včas nevypustí (blokáda krve YU XUE z hormonálních tělísek či hormonálních injekcí, které zabraňují menstruaci) nebo naopak ji pravidelně upouští, ačkoliv přehrada není ještě dostatečně naplněna (oslabuje krev XUE XU), tím ale postupně i vyčerpává pramen, který se nestačí zregenerovat, až nakonec vyschne (oslabuje esenci ledvin SHEN JING XU).

 

1. Menstruační fáze

3–5 dnů

Krvácení

Rozproudit blokádu krve YU XUE

Stavidla jsou vytažena do optimální spodní hladiny (díky esenci ledvin SHEN JING), voda hojně vytéká (krev XUE) a pramen vody se regeneruje (esence ledvin SHEN JING).

2. Pomenstruační fáze

7 dnů

Růst vajíček

Posílit nedostatečnou krev XUE XU a nedostatečný jin ledvin SHEN YIN XU

Stavidla jsou spuštěna do optimální horní hladiny, pramen má nyní maximální výdej vody (doplňuje krev XUE), aby napustil přehradu.

3. Prostřední fáze

7 dnů

Uvolnění zralého vajíčka

Posílit nedostatečnou esenci ledvin SHEN JING XU

Přehrada se postupně naplňuje vodou, ryby se v ní zdárně množí (díky esenci ledvin SHEN JING) a pramen ve výdeji postupně polevuje.

4. Předmenstruační fáze

7–9 dnů

Rozpad děložní sliznice

Rozproudit stagnující čchii nedostatečný jang ledvin SHEN YANG XU


Přehrada je již plná,
tlak vody na stěnu
přehrady sílí (stagnace
energie čchi QI ZHI -
kupř. premenstruační syndrom) a pramen nyní vydává minimálně vody.

 

text: MUDr. Petr Hoffmann
ilustrace: akad. arch. David Vávra

Bezpečnost, kvalita a účinnost produktů TCM Herbs®

Každý prodejce potravinových doplňků uvádí totéž: Bezpečnost, kvalita a účinnost našich produktů je pro nás absolutní prioritou a věnujeme jí maximální pozornost. Jak je tomu však ve skutečnosti, tak to se pokusíme vysvětlit níže, neb nezasvěcený uživatel snadno podlehne přesvědčení, že užívá to nejlepší z přírody… Možná, že Vám níže uvedené postupy napomohou se lépe zorientovat v této složité džungli reklam, polopravd a různých fake news:

Odkud pochází naše byliny?

Naším jediným dodavatelem je belgická firma Medichin, která dováží veškeré byliny od firmy Min Tong z Tchaj-wanu. Tato renomovaná firma byla založena již v roce 1938 a patří proto na Tchaj-wanu i vůbec k nejstarším v této oblasti. Min Tong vařením surových bylin vytváří pasterizovaný prášek podobný kakau. Belgická firma Medichin pak tyto koncentrované bylinné prášky zpracovává do bylinných tablet a nápojů (z 5 g surových bylin se vyrábí 1 g bylinných tablet). Výrobce upozorňuje, že každá šarže bylin může mít někdy i jinou barvu, chuť či vůni, neb jsou to přírodní, a ne geneticky formované produkty, ale vždy tyto byliny mají naprosto stejný účinek.

Každá šarže jednotlivých bylin (188 druhů) je testována v akreditované laboratoři pro léčiva Phytax ve švýcarském Schlierenu, a to na  identifikaci bylintěžkých kovů (rtuť, kadmium, olovo, arzén a měď),  baktérií (E.coli, Salmonely),  plísní a kvasinek (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny) a  na 511 pesticidů (organochlorové, organofosforové, pyretroidní, dusíkaté a ostatní pesticidy).  Dále jsou všechny naše produkty v ČR pravidelně kontrolovány SZPI, která odebírá vzorky na těžké kovy, baktérie a plísně (ne však na pesticidy…).

Nedovážíme jednotlivé syrové ani sušené byliny, ale pouze koncentrované práškové bylinné extrakty a to z jednoho prostého důvodu - NIKDY nelze u sušených a syrových bylin (ač jsou vakuově zabalené)  100% zajistit, aby při dovozu nebyly kontaminovány mikroplísněmi, proto musí být předem „řádně ošetřeny“ sírou či pesticidy... Veškeré naše byliny  nejsou ionizovány, neobsahují lepek (kromě kódu 025 a 113) a ani kyselinu aristolochovou (více  ZDE).

 

Není laboratoř jako laboratoř!

Informací, kterou možná málokdo ví, je skutečnost, že existují zcela odlišná kritéria pro testování potravinových doplňků a pro testování léčiv – samozřejmě, že testování doplňků stravy je komplexně na zcela nižší úrovni (jak kvalitativně, tak i kvantitativně) na přítomnost škodlivých látek, než je tomu u léčiv… Každý prodejce (nejméně 10 z 9) potravinových doplňků však tvrdí, že jeho kvalita je ta nej – stačí se však jen více pídit po detailech, nenechat se opíjet (a opájet) líbivými řečmi, jinak může býti spotřebitel snadno oklamán a zklamán. Rozdíl mezi laboratořemi můžete vidět níže v tabulce:


 

 

Certifikovaná laboratoř pro potravinové doplňky

Certifikovaná laboratoř pro léčiva
(zde jsou testovány všechny produkty TCM Herbs)

IDENTIFIKACE BYLIN

NE

ANO

TĚŽKÉ KOVY

Měď

ANO

ANO

Kadmium

ANO

ANO

Rtuť

ANO

ANO

Arzén

NE

ANO

PESTICIDY

Celkový počet pesticidů

Pouze 330 druhů

Minimálně 511 druhů

PLÍSNĚ A KVASINKY

Aflatoxin B1

NE

ANO

Celkové aflatoxiny

NE

ANO

BAKTÉRIE

Escherichia coli

ANO

ANO

Salmonella

ANO

ANO

Bylinné tablety a nápoje TCM Herbs patří jak z hlediska kvality, tak i kvantity bylin, a hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže (mj. na 511 druhů pesticidů) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny představit a dopřát.

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.


V případě pochybností s výběrem
produktů doporučujeme Test Dobrý jazyk, který vyhodnocuje MUDr. Petr Hoffmann.

detail