patička

Ušní akupunktura - MUDr. Michaela Šimková

Akupunktura je prastará léčebná metoda, která se vyvinula v rámci systému tradiční čínské medicíny. Tato terapie spočívá v napichování speciálních míst (akupunkturních bodů) na lidském těle tenkými akupunkturními jehličkami. Akupunkturní body jsou místa se specifickým významem ležící na akupunkturních drahách neboli meridiánech.  


Aby byl člověk zdravý, musí být Qi v harmonii a volně proudit.
Pokud se někde vyskytne nerovnováha, tělo reaguje nejdříve lehkým diskomfortem (např. změny nálady, pocity tlaku nebo mírné bolesti v těle apod.) a pokud se nerovnováha v toku energie prohlubuje, vzniká nemoc. Akupunktura způsobuje znovunastolení harmonie v toku Qi a tím přispívá ke zdraví. Pomocí akupunktury můžeme vyrovnat energii již při prvních obtížích a tím zabránit, aby se tato nerovnováha rozvinula až do nemoci. Akupunktura může být používána samostatně nebo v kombinaci s bylinnou terapií.


Čínská diagnostika

Nedílnou součástí terapie v TČM je velmi důkladná diferenciální diagnostika založená především na teorii Yin/Yang a pěti prvků. V průběhu pohovoru klade terapeut množství otázek ohledně zdravotního stavu, životního stylu, stravy apod.; dále provádí pohmat pulzu a diagnostiku z jazyka. Takto terapeut určí základní povahu problému a podle toho i nejvhodnější léčbu.
Tento postup je pro další úspěšnou léčbu velmi důležitý, protože podle základního ponaučení v TČM lze „stejné nemoci léčit odlišným způsobem a odlišné nemoci léčit stejným způsobem“. To znamená, že stejné onemocnění může mít u různých lidí a za různých podmínek odlišné příčiny a proto i následná léčba se bude lišit podle povahy onemocnění a naopak různá onemocnění mohou být způsobena stejnou příčinou a proto i další léčba bude u obou typů stejná.


Vstupní pohovor

Při první návštěvě u terapeuta proběhne vstupní vyšetření, které trvá cca hodinu. Toto vyšetření zahrnuje kompletní diferenciální diagnostiku dle TČM.


Návrh terapie

Po vstupním vyšetření navrhne terapeut způsob léčby. Ten bude zahrnovat jednu z terapií nebo jejich kombinaci v závislosti na povaze obtíží.


Ceník
Vstupní vyšetření  /30 min/ - 500 Kč
Vstupní vyšetření  /60 min/ - 900 Kč
Kontrola stavu a konzultace při zavedené bylinné léčbě - 300 Kč


MUDr. Michaela Šimková
U Černé věže 6
370 01 Č. Budějovice
zdravimsimkova@gmail.com
www.akupunkturacb.cz
Objednat se lze na tel. 731 690 154

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.