patička

Impotence a ztráta libida

Tyto „choulostivé potíže“, o kterých se mluví v ordinacích lékařů šeptem a jakoby mimoděk, jsou jinak vděčným tématem a často se přetřásají na různých fórech. Postihují jak muže, tak ženy a přispívají k určitému nesouladu mezi partnery. Bývají počátkem celé řady problémů. Čínská medicína neupřednostňuje žádné extrémy: zdravý sexuální život, podmíněný vzájemnou úctou a láskou, vede nejen k harmonizaci vztahů, alei k harmonizaci celkového zdraví. Příčinou problémů v sexuálním životě je dnes především stres, vysoké pracovní zatížení či nevhodná životospráva včetně stravy. Zvláštní kapitolou jsou pak celé řady léků (kupř. na vysoký tlak apod.), které výraznou měrou oslabují potenci – viz Vysoký krevní tlak – str. 152.

Impotence

Při impotenci čili neschopnosti dosáhnout erekce či orgasmu u žen je chuť na sex (libido) dostatečná.

1. NEDOSTATEČNOST JANGU LEDVIN – YANG XU

Nedostatečná či slabá erekce u mužů, předčasná ejakulace, malé množství spermií, které jsou nekvalitní, snížené libido, u žen pak nedostatečný či žádný orgasmus, snížené libido, neplodnost. Dalšími příznaky mohou být bolesti v bedrech, pocit chladu v zádech, zimomřivost, bledý vzhled, únava, vyčerpání, netečnost, časté močení světlémoče, deprese či chlad a slabost v kolenou.

Bylinné směsi:

 

2. NEDOSTATEČNOST JANGU LEDVIN A SLEZINY – YANG XU + QI XU

Nedostatečná či slabá erekce u mužů, předčasná ejakulace, malé množství spermií, které jsou nekvalitní, snížené libido, u žen pak nedostatečný či žádný orgasmus, snížené libido, neplodnost. Dalšími příznaky mohou být bolesti v bedrech, pocit chladu v zádech, zimomřivost, bledý vzhled, únava, vyčerpání, netečnost, časté močení světlé moče, deprese či chlad a slabost v kolenou.

Bylinné směsi:

 

3. HORKO A VLHKO VE SPODNÍM OHNIŠTI – SHI/RE

Nedostatečná či slabá erekce, předčasná ejakulace, pálení při močení, sperma v moči, obtížné močení.

Bylinné směsi:

 

4. NEDOSTATEČNOST JINU LEDVIN A JATER – YIN XU

Nedostatečná či slabá erekce. Dalšími příznaky mohou být závratě, pískání v uších, snížený sluch, slabost v kolenou, tupé bolesti hlavy v týle či na temeni, bolesti v bedrech, nespavost, mravenčení či necitlivost končetin, suché oči, rozostřené vidění, podvečerní sucho v krku, suchá kůže a vlasy, suchá stolice, lámavé nehty či noční pocení.

Bylinné směsi:

 

5. NEDOSTATEČNOST ESENCE LEDVIN – JING XU

Nedostatečná či slabá erekce u mužů, snížené libido, slabá sexuální aktivita, neplodnost. Dalšími příznaky může být slabost v kolenou a v nohou, měkké lámavé zuby, měkké kosti v dětství, vypadávání či předčasné šedivění vlasů, závratě, pískání v uších, snížený sluch či bolesti v bedrech.

Bylinné směsi:

 

Ztráta libida

Při ztrátě libida čili sexuální touhy není chuť na sex, avšak erekce je dostatečná.

1. NEDOSTATEČNOST JANGU LEDVIN – YANG XU

Nedostatečná sexuální touha u mužů, nedostatečná či slabá erekce, předčasná ejakulace, malé množství spermií, které jsou nekvalitní, u žen pak nedostatečný či žádný orgasmus, snížené libido, neplodnost. Dalšími příznaky mohou být bolesti v bedrech, pocit chladu v zádech, zimomřivost, bledý vzhled, únava, vyčerpání, netečnost, časté močení světlé moče, deprese či chlad a slabost v kolenou.

Bylinné směsi:

 

2. NEDOSTATEČNOST JANGU A ČCHI SRDCE – YANG XU/QI XU

Nedostatečná sexuální touha. Dalšími příznaky může být bušení srdce, nespavost, spánek rušený sny, závratě, úzkost, lekavost, bledý vzhled, zadýchávání, hojné pocení, pocit mírného tlaku či nepohody v oblasti srdce.

Bylinné směsi:

 

3. NEDOSTATEČNOST KRVE V SRDCI A VE SLEZINĚ – XUE XU/QI XU

Nedostatečná sexuální touha. Dalšími příznaky může být bušení srdce, závratě, nespavost, spánek rušený sny, oslabená paměť, úzkost, lekavost, matně bledý vzhled, bledérty, nechutenství, měkčí stolice či únava.

Bylinné směsi:

 

4. STAGNACE ČCHI JATER – QI ZHI

Ztráta sexuální touhy. Dalšími příznaky může být napětí v podbřišku či kolem žaludku, podrážděnost, náladovost či pocit knedlíku v krku.

Bylinné směsi:

 

Předčasná ejakulace

1. NEDOSTATEČNOST ČCHI LEDVIN – QI XU

Předčasná ejakulace, ukapávání moči, které se zhoršuje po sexu. Dalšími příznaky může být časté močení velkého množství světlé moče, slabý proud moče, občasné neudržení moče, bolesti a slabost v bedrech a v kolenou, únava, pocit chladu, studené končetiny či pocit klínu v podbřišku.

Bylinné směsi:

 

2. VLHKO A HORKO V JÁTRECH A VE ŽLUČNÍKU – GAN/DAN SHI/RE

Předčasná ejakulace, pálení při močení. Dalšími příznaky může být obtížné močení, tmavá moč, svědivé puchýřky v oblasti genitálu, pocit tlaku a plnosti v podžebří či v podbřišku, hořko v ústech, nevolnost či pocit tíže v těle.

Bylinné směsi:

 

3. NEDOSTATEČNOST JANGU SRDCE A SLEZINY – YANG XU

Předčasná ejakulace. Dalšími příznaky může být nechutenství, mírné nadýmání po jídle, únava, vyčerpání, bledost, slabost končetin, měkčí stolice, pocit chladu, studené končetiny, bušení srdce, hojné pocení, zadýchávání či pocit mírného tlaku či nepohody v oblasti srdce.

Bylinné směsi:

 

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.