patička

San Qi

Ve staré Číně v oblasti Shaolin žili kdys dva dobří přátelé, kteří si slíbili, že si vždy vzájemně pomůžou a budou si těmi nejlepšími bratry. Lidé je pak skutečně začali bratry dokonce i nazývat.

Jednoho dne se mladšímu bratru spustila krev z nosu a mocný rudý proud se odmítal zastavit. Starší bratr, vida svého mladšího sourozence v nesnázích, ihned vyrazil k sobě domů, aby natrhal ze své zahrádky léčivé bylinky. Donutil pak bratra vypít z nich výluh, což v okamžení zastavilo z nosu krvácení. Mladší bratr později vzal a přesadil na svojí zahrádku několik těchto bylinek, aby pak v budoucnu mohl případně opět využít jejich léčebných účinků.

O rok později se u syna důležitého vládního úředníka zčistajasna objevilo vážné krvácení z nosu. Mladší bratr okamžitě přispěchal k nemocnému s vývarem z bylinek ze své zahrádky se zárukou, že právě tento lektvar zaručeně pomůže. Jaké však bylo jeho překvapení, když krev se i nadále řinula z nosu s neztenčenou silou. Císařský úředník byl rozzuřen a nebohý mladší bratr se cítil zrazen. Zhrzen a rozhněván pak přišel za svým starším bratrem, který mu však vysvětlil, že aby byla bylina doopravdy účinná, musí být utržena mezi třetím a sedmým rokem jejího věku. Proto také je bylina nazývána „třísedminovým kořenem“ (San Qi), neboť právě její kořen má ony léčebné účinky.

 

MUDr. Petr Hoffmann

Zelená linka – 800 331 109

Naše zelená linka 800 331 109 funguje každý všední den v čase 8:00 - 14:00 a je zdarma.

V případě pochybností s výběrem produktů doporučujeme TCM Test Dobrý jazyk.