patička

Horko - RE

Horko RE si lze představit jako přehřátý motor.


Horko RE | Ilustrace David VávraHorko RE z nadbytku odpovídá motoru, který se přehřívá díky agresivní jízdě brzda – plyn a nebo díky jízdě na plný plyn, kdy řidič svoji formuli nijak nešetří.

Kupř. horko v žaludku se projevuje pálením žáhy, pálivými bolestmi v žaludku, nadměrným hladem, říháním, nevolností, zvracením po jídle, páchnoucím dechem, pocitem horka…prostě všemi příznaky odpovídajícími zánětu žaludku.

Horko RE z nedostatku
odpovídá přehřívajícímu se motoru na základě nedostatečného chlazení vodou či olejem, jež může vést postupně až k zadření motoru.

Kupř. horko v ledvinách na podkladě nedostatečnosti jin se projevuje nočním pocením, horkem v dlaních, ploskách a na hrudi, návaly horka, zarudnutými líčky, noční suchostí v ústech, pískáním v uších, závratěmi, špatnou pamětí, zácpou, bolestí v bedrech, neplodností, nespavostí – podobně jako žena v přechodu, jejíž zvlhčující míza postupně vysychá a organismus se pak snadno přehřívá.

Příklady syndromů horka RE naleznete ZDE.

text: MUDr. Petr Hoffmann
ilustrace: akad. arch. David Vávra

detail

Dle zákona EU pokud chcete vstoupit na tento web o TCM, je nutno souhlasit s následující podmínkou:

Souhlasím a beru na vědomí, že veškeré informace na tomto webu nevyvolávají ve mne ani náznakem asociace léčebné či zdravotní, ale díky mé zvídavosti, kterou mi (dle Základní listiny práv a svobod) zaručuje svoboda slova, zrušená cenzura a právo na volný přístup k informacím, se chci dozvědět více o pohledu tradiční čínské medicíny. (© TCM Herbs, s.r.o.)